Zápis z jednání výboru Endoskopické sekce ČGS, které se uskutečnilo v Hradci Králové

Podrobnou zprávu z této tradiční akce s mezinárodní účastí můžete nalézt na webu endoskopické sekce:

27.3.2013

Biopsie klíčovou dírkou

Vincent Zoundjiekpon a kolektiv lékařů z Centra péče o zaživací trakt publikovali na webu ES ČGS názorný návod biopsie u submukózn…

Nacházíte se: Hlavní stránka akce zprávy z akcí Charitativní běh na UEGW ve Stockholmu

Charitativní běh na UEGW ve Stockholmu

31.10.2011, Petr Vítek

Motivem letošního běhu gastroenterologů na UEGW byl boj proti alkoholismu, což bylo zřejmé již z oficiálního hesla Don´t drink, RUN!

V rámci 19. UEGW ve Stockholmu se uskutečnil již pátý ročník běhu registrovaných účastníků kongresu. Tato akce s názvem Charity run přilákala více než 200 běžců z 35 zemí, mezi nimiž byla i většina redakce webu kolonoskopie.cz. Jako obvykle se běžela pětikilometrová trať, samostatně byly hodnoceny ženy a muži.

Při registraci všichni účastníci obdrželi zelenou větrovku s logem kongresu, startovní číslo a po běhu pak i lehkou snídani. Každý běžec měl přidělen čip pro měření času, který si připevnil na botu. Po krátkém rozcvičení v ranním chladu se účastníci vydali na start a po zahajovacím projevu byl závod několik minut po deváté hodině ranní odstartován. Startovní výstřel provedl osobně prezident UEGF profesor Rolf Hultcrantz. Zajímavá pětikilometrová trať vedla v okolí kongresového centra parky i mezi zástavbou rodinných domů a zahrnovala i několik přeběhů po mostech přes dálnici. Účastníci byli navigováni dobrovolníky, kteří byli podél trati rozmístěni, takže nikdo nemohl zabloudit.
V mužské kategorii dominoval domácí běžec Johnny Sellvén v čase 19:04, v ženské kategorii pak vyhrála Zoe Phillips z Belgie v čase 21:15. Proti minulým ročníků, kdy jsme byli v některých případech svědky opravdu vrcholových výkonů představoval letošní ročník vítaný návrat k parametrům rekreačnímu běhu.

Z České republiky se zúčastnili celkem čtyři běžci a všichni doběhli. Nejlepší umístění v ženské kategorii obsadila Helga Brandtlová na vynikajícím 7 místě, v mužské se pak na 13.místě umístil autor těchto řádek. Všichni účastníci po doběhu obdrželi pamětní medaili a oficiální certifikát.

Registrační poplatek byl 10 EUR a celkově akce vynesla 2500 EUR pro švédskou pacientskou organizaci RMT, která se zabývá bojem proti alkoholismu.
Další běh se uskuteční v příštím roce na 20. UEGW v Amsterdamu.

Kompletní fotogalerii k běhu můžete nalézt na stránkách kongresu ZDE.