Kolonoskopické vyšetření

stomie a kýla

Vložil(a): Alča, 29. srpen 2010, 18:11

Mám stomii 4 měsíce,došlo u mne k proděravění tlustého střeva a jinak to nešlo řešit.Mám za sebou kolonoskopii a již termín nástupu k ponoření stomie.Nyní mám vyklenutí vlevo u stomie a udělala se mi tam kýla.Chci se zeptat,zda  s tím má někdo zkušenost a zda mi bude i v tomto případě provedeno ponoření.Trpím na kýly,už jsem byla na operaci 3 x a nyní při poslední operaci mi dávali po pravé straně opět sítku na zpevnění.Děkuji za veškeré informace.

RE: stomie a kýla

Vložil: Petr Vítek, 30.8.2010 6:29

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Obvykle je možno současně se zanořením stomie řešit i kýlu během jednoho výkonu. Jednoznačnou informaci Vám ovšem poskytne Váš ošetřující chirurg a operatér, který Vám sdělí i typ kýlní plastiky. Vzhledem k tomu, že nejsem chirurg a neznám přesně Váš břišní nález, nemohu Vám odpovědět přesněji.

Spozdravem a přáním úspěšné operace Petr Vítek

RE: stomie a kýla

Vložil: sarka, 2.8.2012 14:11

Dobry den,v zari mam podstoupit zanoreni stomie,ale predtim mne ceka kolonoskopie,bohuzel se vsak nikde nemohu docist jak v tomhle pripade kolonoskopie probiha.Rada bych vedela konkretne co me ceka,predem dekuji za odpoved,s pranim pekneho dne Navratilova Sarka

RE: stomie a kýla

Vložil: Petr Vítek, 6.8.2012 6:25

 Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Příprava ke kolonoskopii probíhá standardně, vyšetření tlustého střeva se provádí skrze stomii endoskopem a vyšetření slepě uzavřeného pahýlu konečníku tradičně přes anální otvor.Vyšetření není více nepříjemné než obvykle.

Přeji příznivý výsledek vyšetření i operace.

Petr Vítek

RE: stomie a kýla

Vložil: lenkakrizkova, 18.10.2012 18:22

Dobrý den. Mám maminku 2 roky po operaci. Vývod byl nevyhnutelný, ale jinak to zvládá dobře. Jenom se za ty 2 roky zvětšila kýla. Při kontrole nám stále říkají, že je vše v pořádku, ale není. Po návštěvě chirurgie nám řekli, že by operaci nedoporučovali. Mám se o mamku bát? Děkuji Křížková K. Hora 728046526

RE: stomie a kýla

Vložil: Petr Vítek, 26.10.2012 23:52

 Dobrý den,děkuji za Váš dotaz. Problematiku péče o nemocné se stomií nejlépe znají takzvané stomické sestry, které obvykle působí při proktologických poradnách chirurgických oddělení. Ty zajišťují nácvik použití stomických pomůcek a podobně.

V případě, kdy lékař nedoporučuje zanoření stomie nebo operaci kýly, k tomu obvykle má jasné důvody (přílišné riziko komplikací výkonu, nedostatečnou funkčnost trávicího traktu po rekonstrukci apod). Je proto třeba, abyste důvody tohoto rozhodnutí pečlivě probrala s ošetřujícím lékařem. Tato konzultace jistě rozptýlí Vaše obavy a určí další strategii léčby u Vaší maminky.

Přeji dobrý výsledek konzultace

Petr Vítek