Kolonoskopické vyšetření

Hlen ve stolici

Vložil(a): Tomáš, 27. duben 2012, 16:40

Dobrý den, asi před měsícem jsem z ničeho nic dostal horečku, zvracení, a silný průjem, cítil sem se hrozně špatně, předpokládal jsem že jde o střevní chřipku, endiaron ,černé uhlí a dieta zabrala, ale po 2dnech,kdy jsem byl rádoby zdráv se mi to vše vrátilo,včetně nálezu hlenu a trošky světlé krve ve stolici.. doktorkou mi bylo doporučeno držení diety a léky na průjem, po 3týdnech ,kdy průjem neustupoval jsem měl velké bolesti břicha a v podbřišku,proto jsem navštívil nemocnici, kde mi ihned udělali odběr krve, moči a rentgen břicha, vše v naprostém pořádku, byl jsem doporučen na endoskopické vyšetření,kde mi doktor doporučil ihned kolonoskopii..na kterou  mě obědnali až za 3týdny, nevím co mam dělat a absolutně netuším co mi je,zatím mi žádný doktor nebyl schopen říci co mi je.. Je možné si toto vyšetření nechat udělat někde v soukromé ordinaci a kolik tak případně stojí? nevíte co by se mnou mohlo být? je mi 28 let. děkuji za odpověd..

RE: Hlen ve stolici

Vložil: Petr Vítek, 29.4.2012 21:15

 Dobrý den,děkuji za Váš dotaz. Dle Vašeho popisu se může jednat o proběhlý infekční zánět tlustého střeva. Vzhledem k tomu, že dle popisovaných výsledků Váš celkový stav není závažný, jeví se mi uvedený termín kolonoskopie (za tři týdny) ve tomto případě dostačující. Dřívější provedení kolonoskopie by ve Vašem případě mohlo být naopak na škodu, protože změny sliznice bezprostředně po infekčním zánětu tlustého střeva mohou napodobovat jiná onemocnění a s delším odstupem obvykle vymizí.

Kolonoskopické vyšetření provádí běžně nemocničí i soukromá ambulantní zařízení. Vyšetření je plně hrazeno zdravotními pojišťovnami, ve Vašem případě nebudete muset platit.

Přeji příznivý výsledek vyšetření

Petr Vítek

RE: Hlen ve stolici

Vložil: Tomáš, 30.4.2012 15:17

Dobrý den, děkuji za odpověď , zapoměl jsem jen napsat,že během těch tří týdnu jsem zhubl 7kg, snad to bude jen z té nechuti k jídlu kterou jsem v tu dobu měl. Dieta mi taky zřejmě ubrala na váze. Dnes se cítim lépe,chuť k jídlu je stále větší a větší, stolice už je lepší a pravidelná ( 1-2x denně ) a krev taky vymizela, jen ten hlen je tam stále. Na kolonoskopii jdu v pondělí, obědnal jsem se nakonec jinam,kde mě vezmou dříve, snad bude výsledek v pořádku.. Už to vše chci mít za sebou, to čekání a nevědění co se mnou je, je hrozné.. Vyšetření si budu muset uhradit, protože v Čr nemám pojištění, žiji v zahraničí a jsem pojištěný zde, takže se mi zpětně proplatí snad.. Tady mě totiž doktoři obědnali na kolonoskopii za neuvěřitelně dlouhou dobu, na 27. července, nechápu, jak zde ve Španělsku funguje zdravotnictví.  

Děkuji  a přeji příjemný den, Tomáš