Kolonoskopické vyšetření

Výsledek kolonoskopie

Vložil(a): iva, 16. květen 2012, 13:13

Dobrý den,

v pondělí jsem absolvovala kolonoskop,vyšetření, trpím dost na zácpy, ve stolici jsem měla trochu hlenu s krví. Nález byl neg., mám prý extrémně kličkovité střevo a ačkoliv jsem vypila 4litry Fortransu, tak jsem se uplně nevyprádnila a pro lékaře bylo provedení výkonu obtížnější. Ale nic nenalezl, je možné, že je to opravdu důsledek zácpy? pokud bych měla hemoroidy, tak by se to na vyšetření ukázala, že? A můj další dotaz směřuje ke stavu po vyšetření, je to již druhý den od vyšetření, ale pořádm ám trošku nafouklé břicho, stažený žaludek..po jídle mi je těžko, je to normlní stav, nebo to mám začnout nějak řešit? Děkuji!

A

A A

RE: Výsledek kolonoskopie

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 17.5.2012 11:18

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Pacienti se zácpou se obecně ke kolonoskopii obtížněji připravují, někdy je u nich třeba přípravu prodloužit. Krev ve stolici by mohla být z hemoroidů, ale také například z nějaké řitní trhliny, která již může být vyhojená.

Břišní dykomfort může přetrvávat i dělší dobu. Pokud se nejedná o prudkou bolest, nemáte teploty a jinak se cítíte dobře, stačilo by pouze upravit stravu, omezit nadýmavé potraviny, atd.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková

RE: Výsledek kolonoskopie

Vložil: iva, 17.5.2012 17:07

Dobrý den, děkuji za Vaši odpověď a uklidnění. 

Doufám, že krev byla opravdu v důsledku zácpy a trhlinky.

Pokud bych měla hemoroidy, to by asi Dr. při vyšetření poznal, že?

Děkuji a hezký den!

RE: Výsledek kolonoskopie

Vložil: Petr Vítek, 24.5.2012 0:57

 Dobrý den,

při kolonoskopickém vyšetření jsou hemorhoidy dobře patrné.

S pozdravem Petr Vítek