Kolonoskopické vyšetření

hlen s krví po kolonoskopii

Vložil(a): Lenka, 19. červenec 2012, 23:21

Dobrý den, 

ráda bych Vás poprosila o radu a možná i o uklidnění. v květnu jsem absolvovala kolonoskopii (měla jsem hlen ve stolici,mám občas šílené zácpy, pobolívalo mě a měla jsem nafouklé břicho). Výsledek kolonoskopie byl negativní, krevní obraz co mi dělali také. Potíže ustali, potíže možná byly i v důsledku stresu. Pocit jak kdyby nateklého břicha mám i nyní trochu pořád.

Dnes po stolici (už asi týden jsem nebyla na velké) jsem v kousku stolice měla hlen a v něm bylo i trochu jasně červené krve. Je možné, aby to bylo v důsledku zácpy?

už fakt nevím, kdyžtak se zajdu poradit s obvodním lékařem nebo gastroenterologem, ale jaké mám ted možnosti k řešení? myslíte si, že by mi pomohlo sono? to mi ještě nedělali..

Jsem ve fázi, kdy nevím, co mám dělat. Necítím se prostě ve formě, přitom mi v podstatě "nic není" ale uplně normální mi to také nepřijde.

Děkuji za vaše rady!

L.K.
RE: hlen s krví po kolonoskopii

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 20.7.2012 13:44

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Podle Vašeho popisu se nejspíše jedná o tzv. funkční obtíže. V případě funkčních obtíží je vhodná úprava stravy, dostatek tekutin, pohybu, můžete vyzkoušet probiotika.

Je možné, že v důsledku zácpy se u Vás vytvořila drobná řitní trhlina, která mohla mírně krvácet. Pokud jste v květnu podstoupila kolonoskopii a nález byl normální, myslím, že nemáte důvod k obavám.

Sonografie břicha je běžně dostupné neinvazivní vyšetření, takže pokud u Vás přetrvávají zažívací obtíže, domluvte se svým lékařem na jeho provedení.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková