Kolonoskopické vyšetření

kolonoskopie ano či ne

Vložil(a): Alena Koubová, 26. září 2013, 18:56

Dobrý den, nevím, zda je nutné podstoupit kolonoskopické vyšetření, z kterého mám velké obavy. Byla jsem hospitalizována s podezřením na NPB-bolest v zádech "v kříži" vpravo,  kolem pupíku vpravo, hodnota CRP 114. Bolest ustoupila, CRP 5.den do 10. Vyšetřena gynekologicky, na neurologii, gastroskopii - nálezy v normě. Bolest v zádech vpravo a v břiše vpravo od pupíku přetrvává s menší či větši intenzitou.Je mi 48 let,  mám sedavé zaměstnání. Děkuji.

RE: kolonoskopie ano či ne

Vložil: Petr Vítek, 30.9.2013 6:37

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Dle uvedených dat se u Vás mohlo jednat i o střevní zánět, předpokládám, že jste užívala antibiotika. Vzhledem k Vašemu věku a klinice by se kolonoskopie měla provést, obvykle se k ní přistupuje po 4-6 týdnech po zánětu. Vhodné by bylo i sonografické vyšetření břicha a střev, toto jste ale zřejmě již absolvovala.

Přeji příznivý výsledek vyšetření

Petr Vítek

RE: kolonoskopie ano či ne

Vložil: alena, 2.10.2013 19:38

Dobrý den, děkuji za odpověď. Jen doplňuji, antibiotika jsem neužívala, při příjmu do nemocnice jsem podstoupila UZ  a RTG břicha s výsledky: známky neprůchodnosti střevní neprokázány a  sono břicha normální nález. Již od počátku těchto problémů mám pocit, že bolest začíná v zádech a současně se objevuje v břiše jako ,,skřípnutí".