Kolonoskopické vyšetření

Použití Moviprep

Vložil(a): Štěpánková Stella, 20. leden 2014, 18:26

Dobrý den,

přečetla jsem si dozaty k použití Picoprep před kolonoskopickým vyšetřením. Jaký rozdíl mezi mezi Picoprep a Moviprep. Vyšetření mám ráno v 7.30, v jakých intervalech a kdy mám dávky vypít. 

Děkuji za zprávu. 

Štěpánková

RE: Použití Moviprep

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 22.1.2014 16:50

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz.

U přípravku Picoprep se užívají 2 sáčky, každý sáček se rozpustí v 150 ml vody, po každém sáčku se doporučuje vypít ještě 1.5 - 2 l čirých tekutin.

U přípravku Moviprep se také užívají 2 sáčky, ale každý se rozpustí v 1 litru vody, vypijete tedy celkem 2 l přípravného roztoku a tomu je třeba pít co nejvíce čirých tekutin, minimálně 2-3 litry. Pokud Vás nečeká vyšetření v celkové anestezii, je nejvhodnější rozdělená příprava, to znamená vypít 1 l večer a 1 l ráno před vyšetřením - zhruba kolem 4. hodiny, ať to pak stíháte na vyšetření.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková


RE: Použití Moviprep

Vložil: dr., 11.3.2014 9:45

Dobry den,  len oprava, sacky sa nerozpustaju osobitne ale spolu  a iba v jednom litri vody. Odstupy éd jednotlivych davok su dane terminom- casom vysetrenia- ak je v rannych hodninach, pije sa prva davkla okolo 13:00 a druha okolo 18:00 hod predosleho dna. Ak je vysetrenie v popoludnajsich hodniach- prva davka je okolo 18:OO hod a nasledne druha  rano v den vysetrenia. . ine doplnovanie tekutin nie je jednoznacna podmienka ale je to vhodne