Kolonoskopické vyšetření

hlen ve stolici

Vložil(a): Ema, 11. říjen 2014, 12:58

Dobrý den, před 3 týdny jsem měla enteritidu s křečemi a teplotou.Lékařka mi dala Ercefuryl.Lék zabral,viróza po 3 dnech odezněla.jen po dobu celých 3 týdnů mám občas po jídle křeč v "žaludku"Před 3 dny jsem objevila na toal.papíře malé množství hlenu, které přetrvává s každou stolicí.Je bez příměsi krve.Stolici mám pravidelnou, normální konzistence i barvy.Mám zajít na vyšetření k lékaři, nebo mám vyčkat a přičíst hlen ve stolici proběhlé infekci.Je mi 46let.Děkuji

RE: hlen ve stolici

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 12.10.2014 20:45

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Pokud se jinak cítíte dobře, stolice je jako doposud bez přímesi krve, neubýváte na váze, tak není třeba se znepokojovat. Hlen se může ve stolici vyskytovat i při funkčních obtížích, například i po prodělané infekci. 

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková

RE: hlen ve stolici

Vložil: ema, 13.10.2014 14:41

Děkuji za rychlou odpověď. Netrpím ničím z toho ,co jste psala.e

RE: hlen ve stolici

Vložil: Hazentla, 26.10.2014 22:48

Dobrý den, pro přehlednost přidávám svůj dotaz sem, protože mě také trápí občasné pozorování hlenu na papírku po stolici, můžete mi prosím poradit, zda se mám znepokojovat, res. utíkat k lékaři, nebo chvíli počkat, jíst probiotika a nejspíš to přejde? 
Poslední dobou občas pozoruji při utírání po \"velké\" malé množství hlenu. Hlen je bezbarvý, nebo zabarvený od stolice. Stolice jinak vypadá normálně (aspoň co se dá vidět, zatím jsem jí nezkoušela nějak zachytávat a důkladně zkoumat :) ), úměrně stravě- jím psylium nebo sezamová semínka, protože mám občas trhlinky. Tj. je měkčí, ale formovaná, normálně hnědá. Nemám žádné jiné potíže, to mohlo být? Onkologický problém asi není moc pravděpodobný? Není mi ani 30, hlenu je málo a pouze občas, vypozorovala jsem pravděpodobou souvislost s tužší stolicí, resp. usilovným "tlačením". Mám zkusit např. probiotika? V létě jsem brala antibiotika, může to ještě souviset? Od té doby pozoruji trochu vyšší nadýmání a  i gynekologický výtok (možná kvasinky, čekám na kultivaci z gynekologie). Mnohokrát děkuji!