Kolonoskopické vyšetření

Průjmy

Vložil(a): Karolína, 15. listopad 2014, 22:02

Dobrý den,mám již delší dobu-cca 8 měsícu problémy s průjmy,které se střídaly se zácpou.Již od mala mám problémy s prujmy které se střídají se zácpou,ale nikdy to nebylo tak hrozné jak poslední dobou.Již asi 7 měsíc mě trápí prujmy,spojovala jsem si to s psychickou zátěží,od nervu že to mám.Ted za poslední týdny je mi často špatně,jsem hodně unavená,bolí mě břicho,plynatost,pořád mám pocit že se mi chce na velkou  a mám problémy udržet stolici občas a nedoběhnu,mám prujmy s hodně velkým množstvým hlenu,občas i krvavý hlen jakoby.Hrozně mě to trápí,nemužu ani nikam jít,jsem jenom doma protože mám strach že nedoběhnu na wc.Hubnu protože skoro ani nejím.Pořád mi kručí jakoby ve střevech a bolí mě hodně břicho,užívala jsem Enterol a Endiaron,ale už mi ani ty léky nepomáhají.U lékaře jsem nebyla,protože jsem si ty problémy spojovala s psychickými problémy(řešení rozvodu,neustálé hádky s manželem,nervy....)Předem Vám moc děkuji za radu.

RE: Průjmy

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 17.11.2014 9:11

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz. Doporučuji navštívit lékaře a udělat odběry krve a naplánovat kolonoskopické vyšetření, zejména k vyloučení nespecifického střevního zánětu. Vámi popisované obtíže nejvíce odpovídají možnosti zánětu střeva, ale vyšetření samozřejmě ukáží víc.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková

RE: Průjmy

Vložil: Karolína, 19.11.2014 19:19

Moc Vám děkuji za odpověd.Ted pár dnu se mi začla psychvická stránka zlepšovat,přestaly hádky s manželem a mě je lépe a prujmy ustoupily,pro jistotu zajdu k obvodnímu lékaři.Ještě jednou děkuji za Vaši odpověd

S pozdravem Karolína Adámková