Kolonoskopické vyšetření

vyšetření, zpráva

Vložil(a): Jiří, 10. duben 2016, 19:27

--pronikáme do recta, dále spastickým střevem do sigmatu, kde klidné drobné hemorhoidy, pronikáme postupně až do c. asc., nepodařilo se proniknout až do ceka. Jinak v celém rozsahu sliznice klidná, pevný, v lumen bez patolog.příměsí. Drbné vnitř.hemorhoidy. Divertikulosa sigmatu.

Prosím o vysvětlení, (nepodařilo se proniknout až do ceka),znamená to, že mne nemohli vyšetřit celé střevo a tím se nemůže dokázat zda mohu mít někde nádor ? Jak mám postupovat dále abych měl jistotu, že jsem zdráv ?

Děkuji za vysvětlení a radu,

s pozdravem Jiří

RE: vyšetření, zpráva

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 10.4.2016 21:11

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz. Z nálezu vyplývá, že u Vás byla prohlénuta většina tlustého střeva, kromě jeho koncové části - céka, tedy slepého střeva. V tomto případě nelze vyloučit polypy, rakovinu nebo jakékoliv další postižení právě v tomto úseku střeva. Záleží z jakého důvodu nešlo tuto koncovou část střeva vyšetřit. Pokud z důvodu špatné střevní přípravy, lze to zopakovat s lepší přípravou. Kdyby z důvodu bolestivosti, tak to lze provést v analgosedaci. A pokud to nebylo u Vás technicky možné provést - pro anatomické poměry či z jiných důvodů, lze provést CT kolonografii, což je vyšetření tlustého střeva pomocí CT přístroje. K tomuto vyšetření je také nutná střevní příprava.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková