Kolonoskopické vyšetření

zpráva z vyšetření

Vložil(a): Dagmar, 11. duben 2016, 22:23

Dobrý den, vzhledem k tlumící injekci jsem nepochopila přesně informaci lékaře a ze zápisu zprávy nejsem si jistá závažností nálezu a čeho se mám obávat. Po injekci jsem nerozuměla všemu a zatím tedy z vyšetření klidná nejsem. Děkuji viz Zpráva: Indagace p.r. bpn voln do céka a do cca 10cm termin ilea, stupeň přípravy A.V pozorovaném úseku je sliznice klidná, cévní kresba zachovalá, haustrace přiměřená. v orálním ascendens 0-IIa vel. cca10mm, en block EMR, hist.č.1,v oblasti orální tranverza dvě léze 8-12mm typu 0-IIa, 1x en bloc EMR, 1x kličková PE, hist. č.2, v oblasti lien. flexury odstraněny kličku dva přisedlé polypky vel. 6-8mm, hist. č. 3, všechny dosavadní polypy NICE 1, resp. známky pilovité léze. V 15 cm polyp 0-lp vel. cca 10mm, odstraněn kličkou, hist. č. 4. SpO2 během výkonu 96-97%.
Závěr odstraněno několik plošných lézí vpravém tračníku, odstraněn stopkatý polyp v 15cm. Kontrola v poradně.

RE: zpráva z vyšetření

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 17.4.2016 20:54

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz. Při kolonoskoskopii Vám bylo odstraněno několik polypů, které byly odeslány k histologii. Popis polypů ve zprávě je pečlivý a precizní, všechny nalezené polypy byly i odstraněny. Podle popisu se nejedná a nějaké závažné pokročilé polypy, ale samozřejmě je ještě nutné i histologické potvrzení. Podle histologického vyšetření se pak v poradně určí, za jak dlouho se u Vás bude kolonoskopie opakovat. Lidé po odstranění polypů jsou v pravidelných intervalech sledování, protože mají vyšší riziko vzniku dalších polypů v boudoucnu. Váš lékař v poradně s Vámi jistě rád vše probere.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková

RE: zpráva z vyšetření

Vložil: Dagmar, 17.4.2016 21:42

Dobrý den, děkuji Vám za vysvětlení lékařské zprávy. Interval kolonoskopických kontrol po odstranění polypů bude zřejmě pravidelný a kratší než 3 roky, nebo případně ještě kratší? Vyšetření není nepříjemné ani bolestivé, nicméně po vyšetření mám hemoroidální ataku, kterou se snažím dostat pod kontrolu. Děkuji a přeji příjemný večer

RE: zpráva z vyšetření

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 19.4.2016 20:40

Dobrý den, 

na přesném intervalu dalšího vyšetření se s Vámi domluví lékař i s ohledem na histologii všech polypů. Jestliže se po vyšetření objevilo krvácení a pokud stále trvá, tak se samozřejmě může jednat i o krvácení po polypektomii .... V případě trvajících obtíží se prosím obraťte na své endoskopické pracoviště.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková