Kolonoskopické vyšetření

Krev ve stolici po koloskopii

Vložil(a): Emil Stříbrný, 21. prosinec 2016, 17:26

Dobrý den, před dvěma dny jsem podstoupil celkovou kolonoskopii + byly odebrány tři vzorky střeva na biopsii. Dnes ve stolici byly malé světle červené stopy krve. Je nutné jít k doktorovi, nebo se stav sám stabilizuje? A do kdy dojde k navrácení střeva do původního stavu? Jiné obtíže nemám, trochu mne pobolívá břicho.

Děkuji.

RE: Krev ve stolici po koloskopii

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 27.12.2016 9:42

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Po koloskopii by se mohlo objevit nepatrné množství krve po biopsii nebo například z podráždění okolí konečníku po přípravě. Jestliže šlo o jednorázovou záležitost, tak není třeba navštěvovat lékaře. Pokud se bude nález krve opakovat, tak prosím vyhledejte svého lékaře.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková

RE: Krev ve stolici po koloskopii

Vložil: Krusinova, 25.3.2019 5:52

Dobry den, pritel je 3 dny po kolonoskopii, vse bylo pri vyswtreni v poradku, ale boli jej konecnuk a mel i krev ve stolici, ma take hemeroud, muze to mit s pojitost s vyswtrenim? Dekuji

RE: Krev ve stolici po koloskopii

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 25.3.2019 11:21

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Pokud byla koloskopie spojena s odstraňováním polypů, tak s tím může krvácení souviset. Pokud ne, tak je pravděpodobně z hemoroidů. Jestliže bude krvácení pokračovat a bude to větší množství, tak prosím vyhledejte lékaře.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková