Kolonoskopické vyšetření

Hlen a ridsi stolice po kolonoskopii

Vložil(a): Karolina krejci, 8. listopad 2017, 20:50

dobry den, rada bych se zeptala zda je mozne aby bylo po provedene kolonoskopii urcitym zpusobem pozmeneno vyprazdnovani stolice. Asi dva dny po vysetreni se u me objevily mirne bolesti/krece pred stolici a nasledna ridka stolice s vyskytem nazloutleho hlenu. Tyden po vysetreni se stimzo problemem stale potykam. Je mozne ze je strevo podrazdeno pitim vyprazdnovaciho roztoku a naslednym prujmem pred vysetrenim? Vysledky kolonoskopie jsem mela naprosto v poradku. Dekuji za Vasi odpoved.

RE: Hlen a ridsi stolice po kolonoskopii

Vložil: KK , 12.11.2017 8:14

Tak stale i 9.den po vysetreni mam stale hlenovity prujem, na za hod chodim tak 5 x denne s tim, ze me take poboliva bricho, krece jakoby pred prujmem me budi i v noci. Jsem z toho uz zoufala nevim co se mohlo kolonoskopii takto zhorsit, pred ni jsem mela stolici relative v poradku. Co byste doporucovala jako dalsi postup? Jinak uz se nekolik let lecim s celiakii, ale tam jsem nikdy priblemy nemela, krev vzdy ok i vse ostatni. Ted beru enterol a davam si obcas i smectu, ale nic moc nepusobi...dekuji za jakoukoliv radu. K.K.

RE: Hlen a ridsi stolice po kolonoskopii

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 15.11.2017 14:25

Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz. Probiotika již užíváte, takže nějaké dysmikrobie po přípravě by se tímto měla upravit. Pokud obtíže přetrvávají, tak doporučuji navštívit ošetřujícího lékaře a doplnit i například kultivaci stolice.
S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková