Kolonoskopické vyšetření

moviprep

Vložil(a): jana , 8. květen 2018, 21:17

Dobrý den,mám na přípravu před kolonoskopií,kterou mám na osm ráno -přípravek Moviprep..nikde jsem se nedočetla jak a kdy ho použít...na příbalovém letáku není napsané v kolik hodin začít užívat?Děkuji za odpověď...a ještě-může se zapíjet vodou s citronem?

RE: moviprep

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 8.5.2018 21:44

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz. Den před vyšetřením můžete posnídat, k obědu už raději tekutiny, například bujón, a celé odpoledne už pouze pijte. Večer až budete v klidu doma vypijte první litr Moviprepu, k tomu 1-2l dalších čirých tekutin, klidně vodu s citronem, minerálku nebo čaj. Druhý 1 litr Moviprepu a další tekutiny vypijte ráno před vyšetřením, tak abyste ho dopila minimálně 2 hodiny před výkonem. To znamená mít vše dopité před 6:00 hod, takže je ideální vstanout a začít pít mezi 4.00 a 5.00 hod. Ostatní tekutiny, kromě Moviprepu, pijte až do vyšetření. Pouze když je koloskopie v celkové anestezii, tak je třeba být 2 hodiny před začátkem úplně nalačno.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková

RE: moviprep

Vložil: jana, 8.5.2018 21:51

děkuji za rychlou odpověď...kolono mám na 8h ráno /u objednání mi řekli do telefonu,že to bude "jednodenní příprava"-vše jsem si musela najít až na netu-o co vůbec jde...i dietu atd jsem musela zjišťovat znetu...nepoučil mě nikdo o ničem..ale kolono mám v narkoze...na netu jsem četla,že se má první dávka v šest a druhá v deset večer...někde zase už ve dvě....bude vadit,když přípravek vypiji dříve?co se pak děje ve střevě,když budu "vyprázdněná" moc brzo?