Kolonoskopické vyšetření

Bolestivá při i po koloskopii

Vložil(a): Eva, 13. červen 2018, 19:59

Dobrý den,

píši ohledně mého zážitku z koloskopie. Byla prováděna po anestizií, ale než začala účinkovat, v prvních pár minutách, pro mě bylo vyšetření velmi bolestivé a matně si vzpomínám, že jsem se i vzpírala a prosila, aby vyšetření paní doktorka ukončila kvůli bolesti. Následně začala anestezie účinkovat, já usnula a paní doktorka zákrok dokončila. Koloskopie vyšla negativní a žádný zákrok mi nebyl prováděn.Jsem již druhý den po zákroku a stále je pro mě jakýkoli pohyb velmi bolestivý, ve střevech škrundá a cítím se velmi nadmutá. Chtěla bych se zeptat, zda jsou tyto obtíže normální a zda bych měla nějakým způsobem upravit stravu, popřípadě brát nějaké léky? (Paní doktorka žádné speciální stravovaní nedoporučila, ale předpsala mi MeteoSpasmyl, v závislosti na mých předchozích problémech.)Mockrát děkuji za odpověď.

RE: Bolestivá při i po koloskopii

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 14.6.2018 8:29

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Střevní dyskomformt může přetrvávat i několik dní po vyšetření, záleží na technice vyšetření a jaký plyn byl při vyšetření použit. Je vhodné omezit nadýmavé potraviny a případně přechodně užívat Espumisan 2-2-2. Pokud by přetrvávala větší bolest, tak prosím navštivte lékaře.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková 

RE: Bolestivá při i po koloskopii

Vložil: *, 22.3.2019 4:10

Dobrý den.

Velmi by mě zajímalo, proč na vaši žádost lékařka vyšetření neukončila. Anestezie se dá přerušit a ukončit. Sice by to byla zbytečná anestezie, ale jak si doktorka může vůbec dovolit říct si  pravděpodobně " usne a bude od ní klid pěkně si tu tryznu dodělám"?! Protože jinak nechápu, co předváděla. A proč vůbec začala ještě než byla anestezie účinná? Na takovou by patřila pořádná stížnost. Z takových kolegů je mně na blití. 

RE: Bolestivá při i po koloskopii

Vložil: iva svobodova, 7.5.2019 16:43

dobry den i ja bych chtela popsat muj zažitek již sem koloskopii absolvovala dvakrat vždy po asi po 8 letech ale pri vedomi   vyšetřeni bzlo nepřijemne ale nijak bolestive Ted sem byla po třeti ale takovou bolest jsem nezažila ani u porodu nedalo se to vydržet a prosila lekaře at to ukonči ale lekař pokračoval dal sestřičky uklidnovali tak sem to nejak dala Už nikdy bych na toto vyšetřeni  nešla bez celkove narkozy