Kolonoskopické vyšetření

Kolonoskopie

Vložil(a): Helena, 7. listopad 2009, 17:49

Vysvětluji si to správně, že od roku 2009 pokud je mně víc jak 55 roků, si mohu  dojít na preventivní kolonoskopii  ( do odsouhlasených pracovišť pro kolonoskopii dle vašeho seznamu) a to i bez doporučení obvodního lékaře a moje zdravotní pojišťovna to proplatí?

Volala jsem do OZP a tam mi to nepotvrdili a ani můj obvodní lékař nic takového prý neví.

RE: Kolonoskopie

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 8.11.2009 19:57

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz.

Vysvětlujete si to naprosto správně. Nad 55 let věku Vám pojišťovna screeningové kolonoskopické vyšetření ve všech výše zmíněných centrech zcela jistě proplatí. K vyšetření není třeba doporučení praktického lékaře.

S pozdravem, Ivana Kajzrlíková

RE: Kolonoskopie

Vložil: Helena, 9.11.2009 10:50

Dobrý den,

bohužel ale, když jsem se ptala písemně v OZP, přišla mi tato odpověď :
Vážená paní,

kolonoskopie jako preventivní výkon bez příznaků není hrazen ze

zdravotního pojištění.

MUDr. Jana Bělinová

revizní lékař OZP

RE: Kolonoskopie

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 9.11.2009 14:49

Dobrý den,

to bohužel není správná informace. Od roku 2009 u lidí nad 55 let ve výše uvedených centrech pro screeningovou kolonoskopii určených je kolonoskopie jako screeningová - preventivní - metoda zcela jistě pojišťovnou hrazená. Myslím, že se můžete bez obav k vyšetření objednat.

S pozdravem, Ivana Kajzrlíková

RE: Kolonoskopie

Vložil: Stanislav Jurda, 29.11.2010 14:19

Dobrý den,

Minulý týden jsem se snažil objednat napreventivní kolonoskopické vyšetření. Je mi 58 r. - na speciálním pracovišti gastroenterologické ambulance v Ústí nad Labem mi sdělili, že musím mít doporučení praktického lékaře. Bez tohoto doporučení mě neobjednají. Praktický lékař mi zase, dle jeho slov, doporučení (bez příznaků onemocnění) nedá.  Takže žádné PREVENTIVNÍ vyšetření bez doporučení. Snad budu muset nějaké příznaky nemoci simulovat a  teprve pak se věci pohnou. Nechápu tu mediální kampaň a nebo si špatně vykládám slovo preventivní. Nevím komu věřit, kdo má pravdu.