Kolonoskopické vyšetření

Po vyšetření

Vložil(a): Roswitha, 30. leden 2010, 22:29

Dobrý den!

Podstoupila jsem kolonoskopické vyšetření . Vše proběhlo naprosto v pořádku, dle lékařské zprávy. Vzhledem k tomu,že jsem v minulosti měla jeden porod císařským řezem a také mám za sebou odstranění dělohy kvůli miomům, dostala jsem před zakrokem silnější injekci a nevím vůbec nic. Ani nevím kdy ke mně přistoupil lékař, ani jak jsem se dostala na jiné lůžko ve vedlejší místnosti. Takže přes můj velký strach z tohoto vyšetření mohu říci, že to nic není. Vlastně jsem vše prospala.

Jen se chci zeptat. Večer po vyšetření mne začalo docela bolet břicho a trvá to již druhý den a noc. Nejdříve jsem to přičítala většímu množství větrů, neboť při zákroku je střevo plněno plynem, kvůli roztažení. Nyní se mi ale zdá, že se bolest koncentruje jen v pravé dolní části břicha. Napadlo mne, zda nemohlo dojít k podráždění slepého střeva? Nejsem z těch, kteří běží hned s každým prdem k lékaři, takže se chci zeptat nejdříve touto cestou. Moc děkuji předem za odpověď. Roswitha

RE: Po vyšetření

Vložil: Petr Vítek, 31.1.2010 20:17

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Po kolonoskopickém vyšetření může samozřejmě dojít i ke komplikaci, především v případech, kdy jsou ve střevě odstraňovány polypy. Možný je například vznik lokálního zánětu střevní stěny. Vzhledem k tomu, že Vaše obtíže trvají již delší dobu, myslím si, že byste měla vyhledat lékaře na pracovišti, kde byl výkon prováděn. Ten se na základě klinického nálezu a případného laboratorního vyšetření rozhodne, zdali Váš stav bude vyžadovat další došetření, případně i hospitalizaci.

Určitě nebudete nikoho obtěžovat, přeji Vám ať vše dobře dopadne!

Petr Vítek

RE: Po vyšetření

Vložil: Roswitha, 3.2.2010 19:52

Dobrý den,

Moc Vám děkuji za odpověď. Potíže odezněly, takže je již vše v pořádku. Žádné polypy mi odstraňovány nebyly, takže nejspíše šlo opravdu je o plyn. Pan doktor mne jen poslal ještě na odběr krve a po šesti týdnech po kolonoskopickém vyšetření na ultrazvuk.

Jinak bych ještě jednou chtěla všem, kteří musí toto vyšetření podstoupit, říci, že opravdu není čeho se bát. S čistým svědomím mohu říci, že to není nic hrozného. Přeji také všem, aby i jejich výsledek byl v pořádku.

Roswitha