Nádor tlustého střeva

Krvavý hlen

Vložil(a): Tomáš, 21. únor 2011, 16:24

Dobrý den,

před pár dny jsem si všimnul krvavého hlenu ve stolici a od té doby mám pocit, že tam ten hlen mám pořád, jenom krev se objeví zřídka.Občas mám mírné křeče když se mi chce na záchod.Před tím, než se objevil ten krvavý hlen ty křeče byli větší a častější.Teď už je to jen občas.Stolice je řídčí,ale zácpu ani průjem nemám.Stolice mi připadá trochu užší, ale tenký proužek to není.Je mi teprve 31 let a v rodině nikdy nikdo neměl rakovinu nebo něco podobného.Tak by mě zajímalo, jestli je to projev např. hemeroidů nebo to může být i něco závažnějšího.

Díky za odpověď

RE: Krvavý hlen

Vložil: Petr Vítek, 21.2.2011 18:38

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Krvácení do stolice spojené s hlenem a křečemi patří nejčastěji mezi projevy zánětu konečníku (proktitidy). Toto onemocnění se vyskytuje i u velmi mladých lidí a vyžaduje přesnou diagnostiku a cílenou lokální a v některých případech i celkovou léčbu. Dalšími příčinami mohou být komplikace hemorhoidů, popřípadě i nádorové onemocnění.

Ve Vašem případě je proto jednoznačná indikace vyšetření gastroenterologem a následného kolonoskopického vyšetření, při kterém bude možno prohlédnout sliznici konečníku i celého tlustého střeva. S vyšetřením prosím neváhejte a podstupte jej co nejdříve.

Srdečně zdravím a přeji příznivý výsledek

Petr Vítek

RE: Krvavý hlen

Vložil: petr, 25.8.2012 9:50

Dobrý den,mám těměř stejné potíže jako výše uvedený Tomáš.Je mi 39 let.Už jsem zašel k doktorovi ,ten mě objednal k proktologovi a ten mně objednal na kolonoskopii.Problém je v tom že od první návštěvy lékaře až po vyšetření kolonoskopii to bude bezmála 2 měsíce co se teprve dozvím diagnozu,jde mi o to jestli to není moc pozdě a jestli se tím nemůže něco zanedbat.Děkuji za odpověd.

RE: Krvavý hlen

Vložil: Petr Vítek, 30.8.2012 1:13

 Dobrý den,děkuji za Váš dotaz. V případě krvácení do stolice bez dalších závažných příznaků (váhový úbytek, změny stolice) se kolonoskopické vyšetření obvykle provádí do 4-6 týdnů. Nebezpečí z prodlení v tomto intervalu obvykle nehrozí. V zahraničí jsou čekací doby na vyšetření často mnohem delší, u nás je dostupnost kolonoskopie vynikající.

Přeji příznivý výsledek vyšetření.

Petr Vítek

RE: Krvavý hlen

Vložil: Matej, 13.1.2014 12:01

Dobrý den, trpím prakticky stejnými obtížemi jako popisoval výše p. Tomáš. asi před půlrokem jsem byl na kolonoskopii a a vyšetřující lékař objevil nespecifický polyp, jehož hystologie neprokázala patogenitu. Na vyšetření jsem byl kvůli vyloučení problémů spojených s podezřením na bechtěrevovu nemoc, jež se později neprokázala. Rád bych se zeptal na Vámi doporučený další postup. Děkuji

RE: Krvavý hlen

Vložil: Petr Vítek, 13.1.2014 21:43

Dobrý den,pokud se neprokázal zánět konečníku při kolonoskopii, pak se nejspíše jedná o hemorhoidální onemocnění, které se obvykle léči venofarmaky a lokálně čípky, případně lokálním chirurgickým zákrokem. Co se týká kontrolní kolonoskopie, tak závisí na přesné histologii z polypu - histologický nález "nespecifický polyp" není běžně používán, je proto třeba především odlišit zdali se jednalo o adenom nebo hyperplastický polyp, dle toho se pak určuje dispenzární interval. Proberete to tedy, prosím, proberete se svým ošetřujícím gastroenterologem.

S pozdravem Petr Vítek

RE: Krvavý hlen

Vložil: jirka macek, 24.2.2014 14:46

vazeni pratele mam dotaz jak dlohouha doba je kdismas pokrocile rakvinu tlusteho streva mam taki krvaceni do stolice krev je jasne cervena  nekdy je masne prosim o radu

RE: Krvavý hlen

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 2.3.2014 10:09

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Krev ve stolici může mít i jiné příčiny než nádor tlustého střeva, například hemoroidy nebo zánět. Ale samozřejmě by měl každý pacient s krvácením do stolice podstoupit vyšetření tlustého střeva.

Doba růstu nádoru tlustého střeva se u různých pacientů liší - některé biologické typy nádorů jsou agresivnější a rostou rychleji, dále to závisí i na genetické predispozici pacienta.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková

RE: Krvavý hlen

Vložil: Lenka, 13.12.2017 11:44

Dobrý den, mám podobrý problém jako výše zmíněný p.Tomáš. Před pár měsíci se u mne poprvé objevila jasně červenou krev při vyprazdňování (ne přímo na stolici, ale na toaletním papíře a kapky krve v míse). V té době jsem ale měla střevní problémy, proto jsem to přisoudila jen podrážděnému konečníku. Od té doby se toto ale opakovalo (nepravidelně )a začal se objevovat i jakýsi krvavý hlen. V posledních dnech se to ale zhoršilo a krev pozoruji ve větším množství každý den a s ní i něco jak krvavé staženiny. (Před vyprazdňovaním mívám i bolesti a křeče na levé straně v oblasti kolem podbříšku, ale nejsou nějak velké a nevím jesti nutně souvisí s krvácením).Prosím je možné že jde "jen" o hemeroidy?? Nebo se mám připravit na něco horšího??? Na kolonoskopii jsem již objednaná leden, ale zajímalo by mě co mohu čekat. 

Děkuji

RE: Krvavý hlen

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 15.12.2017 14:51

Dobrý den, 

dekuji za Váš dotaz. Diferenciálně diagnosticky u krve ve stolici připadá v úvahu střevní zánět, větší polyp nebo nádor střeva nebo hemoroidy či řitní trhlina. Hemoroidy jsou nejpravděpodobnější.

Po vyšetření Vám lékař dle nálezu vše vysvětlí. Přeji příznvý výsledek vyšetření.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková

Krvavý hlen

Vložil: David, 12.6.2018 9:54


Dobrý den,jsem čtvrtý týden den po ligature dvou hemeroidu.Zákrok u mě proběhl spíše bolestivě.Nic méně stále pozoruji ve stolice 
malé stopy krve takový hlen s krví.Je to po zákroku normální?Pan Dr.mě dal tabletky detralex stím že by to mělo být OK.Děkuji s 
přátelským pozdravem Kylar. 
</pre>

RE: Krvavý hlen

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 12.6.2018 11:29

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Krev může být buď ze zbylých hemoroidů, které nebyly ligovány nebo například z ranek po odpadnutí ligatur než se úplně zhojí. Nadále užívejte Detralex a doporučuji i kontrolní rektoskopii u lékaře, který Vás ošetřoval. Samozřejmost by mělo být i vyšetření celého tlustého střeva k vyloučení možného dalšího zdroje krvácení, pokud nebylo provedeno. 

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková

RE: Krvavý hlen

Vložil: Monika, 3.8.2018 22:05

Dobry den, chci zajit k lekari ale nez tam zajdu rada bych znala vas nazor. Mivam caste nuceni na zachod nekdy to jsou az krecovite bolesti. Dost Me to obtezuje zivot, kam jdu tak resim aby byl pobliz zachod. Casto mam ve stolici hlen i vodu...zkousela jsem nejist a stejne ten hlen byl..do toho nafoukle bricho. Dnes odpoledne trochu krve coz neni poprve, rikala jsem si ze to muze byt podrazdene.. Ale tento problem u Me trva asi uz 3 rokem. Myslela jsem ze to je paychicke... Ale uz jsem dost zoufala a nemyslim si ze by to bylo spojene s psychikou. Nemam prujmy.. Pouze obcas ridci stolici. Probiotika uzivam.