Nádor tlustého střeva

krev,hlen na toaletním papíře

Vložil(a): Martina, 15. srpen 2013, 13:46

 Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně mého problému, je mi 28 let.

Již delší dobu (asi tak 9 měsíců) mám občas, 1-2x za měsíc na toaletním papíře jasně červenou krev, ale pouze málo, velikost špendlíkové hlavičky. Posledních zhruba 5 měsíců se mi na toaletním papíře občas vyskytne (3x za měsíc) něco jako hlen, malé množství žluté/světle hnědé barvy, vypadá to lepkavě, opět malá velikost, takové maličké kousky. No a v posledních třech týdnech se mi už potřetí stalo, že jsem ihned do 5 až 20 minut po jídle běžela na wc, vodnatý žlutý průjem s hlenem? na toaletním papíře, ale jen jednou, ihned po jídle. Toto se mi stalo už 3x, vždy hned po jídle, jen jednou průjem. Další dny jsem měla normální velmi objemnou tuhou stolici bez hlenu, krve. Stolice vždy 1 až 2x denně, velká, objemná....a zhruba po týdnu opět průjem ihned po jídle, 1x. Jinak musím říct, že jsem měla vždy velmi objemnou tuhou stolici, 1x až 3x denně. Nehubnu, nechutenstvím netrpím, teplotu nemám, piji poměrně málo, max. 1,5litru....občas mě různě dloube, píchá v břiše, většinou kolem pupku, vlevo i vpravo, někdy to trvá jen 5 minut a pak třeba 14 dní žádná bolest. Ješte musím napsat, že také poslední dobou, když musím na wc, tak mě bolí v podbřišku a jde to přes bok až k ledvině vlevo, ihned to přestane po stolici, která je většinou v těchto případech velmi objemná (někdy jdu na wc téměř v předklonu). Mohli by jste mi prosím poradit, co by to mohlo být, popř. kam se mám obrátit ? Děkuji.

RE: krev,hlen na toaletním papíře

Vložil: Petr Vítek, 1.9.2013 23:42

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Vzhledem k uvedeným symptomům se u Vás zřejmě jedná o obtíže způsobené hemorhoidy. K vyloučení jiných onemocnění (vzhledem k věku především zánětlivých onemocnění střeva) bych Vám přesto doporučil kolonoskopické vyšetření. Obraťte se, prosím, na svého praktického lékaře, případně ošetřujícího gastroenterologa.

Přeji příznivý výsledek vyšetření

Petr Vítek

RE: krev,hlen na toaletním papíře

Vložil: Jiří, 22.4.2014 13:11

Ahoj už přes rok se léčím na UC kolitidu beru salofalk a imuran korkotoidy nesnáším jen málo kdy se mi stane že ve stolici nemám krev mývám větší množství každy den po probuzení jdu do deseti minut na stolici kdy ze mne jdou hleny a krev do hodiny ta stolice je asi 4 krat  a pak to jako by ustane  po každem jidle citím tlak ve středu hrudníku v oblasti středové kosti  jakmile něco snim do 3 minut jdu okamžitě na stolici ale tlak přetrvává pořád při namaze ten tlak znovu zlobí a navic se přidá i pod levím žebrem  je to takové nepřijemné bodaní a nepříjemnost hladu čily prázdného žaludku můžete mi prosím poradit zda to opravdu souvisí sUC a nebo mohu mít i zanět žlučníku a nebo kamenů děkuji

RE: krev,hlen na toaletním papíře

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 23.4.2014 13:23

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz.

Vaše obtíže a bolesti břicha jistě nemusí souviset s ulcerozní kolitidou. Bylo by vhodné doplnit krevní odběry, ultrazvuk břicha, event. i vyšetření žaludku, pokud již toto Váš lékař neprovedl.

Ale samozřejmě mohou být v rámci Vaší choroby, obzvláště pokud máte nadále průjmy s hlenem a krví. Poté by bylo dle aktivity nemoci a výsledků vyšetření vhodné zvážit optimalizaci léčby. Doporučuji to konzultovat s Vaším ošetřujícím gastroenterologem, který má k dispozici všecha vyšetření.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková