Nádor tlustého střeva

změna stolice a vaprazdňování

Vložil(a): hana, 7. březen 2014, 00:35

Dobrý den asi před 3týdny jsem jeden den trpěla nadměrnou plynatostí a asi 3x po jídle jsem šla na stolici.Pak nastalo něco jako plnost v břiše-pocit nepohybliv.střev a omezený odchod plynů,Stolice byla nejsprve váločkovitá o síle asi prstu a přerušovaná,postupen dní přešla v lehce nažloutlou se stopami hlenu a častěji kašovitou.. Mám nutkání jít na WC tak po 10min co jsem snědla jakékoliv jídlo.Po defekaci dojde k ůlevě. Tak je to třeba i 3-5x za den.Občas se objeví i nazelenalá barva. Pocit nepohybliv.střev přetrvává a větry odcházejí např po požití jablka. Stolice je více zbytková.Jsem 14let po oper.žlučníku a 24let po hysterektomii. Může se jednat o nějaké nádor.onemoc? Úbytek na váze nepozoruji,ani nechutenství či bolesti břicha.Děkuji H.

RE: změna stolice a vaprazdňování

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 18.3.2014 17:50

Dobrý den, 

podle popisu by se nejpravděpodobněji mohlo jednat o střevní zánět -  infekční nebo jiného původu, nebo o dyspepsii navozenou změnou střevní mikroflóry. Nejvhodnější bude úprava stravy, zkusit užívat probiotika a u Vašeho lékaře udělat základní krevní odběry a vyšetření stolice.

Pokud je Vám více než  55 let a doposud jste nebyla vyšetřena, tak byste samozřejmě měla absolvovat kolonoskopii jako prevenci nádoru tlustého střeva.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková