Nádor tlustého střeva

Krev

Vložil(a): Daniel, 22. duben 2014, 11:02

Dobrý den, již týden mam zažívací potíže. Začalo to zácpou a poté prujmem kde se objevila krev. Postupně se stolice upravila do stuzkoviteho tvaru. Nyní se mi opět objevila krev a dost intenzivně po celém povrchu stolice i na papíře. Byl jsem u své doktorky která me poslala domu ze to nic neni,dále jsem také byl u gastroenteorologa který me vyšetří pouze pomoci prstu a řekl ze je vse ok. Kolonoskopii jsem absolvoval před 4 lety. Před týdnem jsem dobral prokanazol na kvasinkovou infekci. Byla mi odebrána krev a provedena kompletní analýza a vse ok. Mam strach zda náhodou nemam rakovinu tlusteho streva. Je mi 20 let. Poraďte mi co mam delat kdyz vsichni říkají ze je to ok a přitom se potíže stupňují? DěkujiDěkuji

RE: Krev

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 23.4.2014 13:37

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz. Jestliže jste před 4 lety absolvoval kolonoskopii a nepatříte do skupiny s vyšším rizikem kolorektálního karcinomu, například jestli nemáte nespecifický střevní zánět nebo blízkého příbuzného s kolorektálním karcinomem, pak je velmi málo pravděpodobné, že by se jednalo o nádor tlustého střeva.

Pokud však máte krev ve stolici, bylo by vhodné to dále došetřit a event. nasadit léčbu. Nejpravděpodobněji se ve Vašem věku může jednat o hemoroidy, ale například i o střevní zánět.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková