Nádor tlustého střeva

Změna vzhledu stolice

Vložil(a): Nina, 26. listopad 2014, 13:13

Dobrý den,zhruba před měsícem a půl jsem měla infekční průjem, po kterém se mi změnil vzhled stolice. Chodila jsem častěji a v měkčí kouskovité stolici se mi začaly objevovat bílé kousky. Nasadila jsem tedy probiotika, ale nic se nezlepšilo, moje doktorka mi odebrala krev, aby zjistila zda se nejedná o nějakou poruchu jater, ale vše vyšlo v pořádku. Zkusila jsem tedy na par dní nahradit hlavní jídla (k tomu určenými) koktejly. A moje stolice teď vypadá jako jedna menší část tmavě hnědá a druhá, větší dosti světlá a jakoby elastická. Nevím jak má bypadat hlen ve stolici, ale nemyslím si že se o něj jedná, připomíná to spíše měkou platelínu než třeba želatinu. Je mi 22 let, mám nadváhu, ale břicho mě nebolí, netrpím nechutenstvím, sice hubnu, ale držím teď dietu a cvičím.

Myslíte, že se může jednat o něco závažného?

Děkuji za jakoukoliv radu.

<div></div>

RE: Změna vzhledu stolice

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 1.12.2014 12:29

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Na tvar stolice má vliv spousta faktorů jako změna stravy, léky, prodělaný zánět, změna střevní mikroflóry po užívání antibiotik nebo po cestování, fyzická aktivita i psychické rozpoložení.

Pokud jste prodělala infekční průjem, nahradila tuhou stravu koktejly a držíte dietu a cvičíte, nemáte ve stolici krev, ve Vaší rodině se u blízkých příbuzných nevyskytuje kolorektální karcinom, a i Vaše lékařka neobjevila nic alarmujícího, nejpravděpodobněji bude změna stolice způsobena změnou životního stylu.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková