Nádor tlustého střeva

Bolest v pravém boku a změna stolice

Vložil(a): Romek, 12. březen 2015, 11:11

Dobrý den,mám takový problém.asi před 3 týdny mě zatlačilo a píchlo v místě hráze pod šourkem.Zůstal mi tam takový tlak.Nebyla to bolest,ale tlak.byl jsem na urologii atam bylo vše v pořádku včetně testu na PSA.Pouze snad menší zánět prostaty.Po čase se mi ale tlak přesunul do konečníku a mám ho tam pořád.hlavně když sedím.Pokud ale chodím je to lepší a skoro tlak necítím.Mám z toho strašné nervy a nedokáži se na nic soustředit.Mám také od narození problémy s páteří (3 srostlé obratle) a záda mě bolí prakticky pořád.Ten tlak v konečníku mám pořád a měl jsem asi před měsícem při stolici v míse krev.Docela hodně.Tu krev jsem měl již dříve asi tak 3 x do roka,alůe byl jsem tenkrát u lékaře a on mi řekl,že mám hemerhoidy.Udělal jsem si před týdnem test na okultní krvácení a vyšel negativní.nyní se mi přidali ještě bolesti které vychází jakoby z pravého boku,nebo až od ledviny směrem k břichu.Vždy se to zhorší po jídle.Mám obrovský strach z rakoviny konečníku,nebo tlustého střeva.Používám zatím čípky na hemerhoidy.Stolici jsem měl do té doby pravidelnou a bez problémů.Nyní jsem po těch čípkách byl až po 2 dnech a stolice byla na začátku normální a ke konci hodně tuhá s příměsí hlenu.Na konci mě to hrozně bolelo,ale přestalo to asi za 2 minuty.Byla také poněkud světlejší. Na gastroenterologii jsem objednán až za 3 týdny.Mám nervy už úplně na pochodu a zhubl jsem asi 4 kg za 2 měsíce.Mám tedy novou přítelkyni,tak jsem to připisoval více sexu,méně spánku,ale přesto mám velký strach.Myslíte že mám mít obavy z rakoviny?Je mi 48 let a do teď jsem neměl žádné problémy.Obvodní lékař mi tvrdí,že je to vše od zad,ale mě vyděsila ta bolest v boku po jídle.Beru na to Algifen,který mi vždy trochu pomůže,ale tlak v konečníku a bolest v boku přetrvávájí.Možná ta bolest v boku je z nervů,protože jsem úplně na dně.Jaký je Váš názor na moje problémy.Mám se zneklidňovat pane doktore? Děkuji moc za Vaši odpověď.

RE: Bolest v pravém boku a změna stolice

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 15.3.2015 21:11

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz. Popisované obtíže by mohly nejpravděpodobněji odpovídat zánětu prostaty nebo páteřovým obtížím, ale bez bližšího vyšetření se nim nemůžu lépe vyjádřit. Nejspíše bude nutné doplnit i ultrazvuk břicha a vyšetření krve.

Pokud máte krev ve stolici, tak je namístě absolvovat kolonoskopické vyšetření, aby se vyloučil jiný zdroj než jsou hemoroidy. Když je krvácení zjevné, tak není třeba zabývat se výsledkem testu na okultní, což znamená skryté, krvácení.

Snažte se být do vyšetření co nejvíce v klidu, protože stres Vám obtíže spíše zhorší. Kolonoskopie se není třeba obávat a lékař s vámi nález a další postup jistě probere.

Při zhoršení obtíží samozřejmě navštivte lékaře akutně.

Přeji příznivý výsledek vyšetření. S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková