Nádor tlustého střeva

Možný nádor?

Vložil(a): Evelýna, 29. září 2015, 07:58

Dobrý den, prosím o Váš názor - na stolici chodím pravidelně, každý den ráno, ale již nějakou dobu pozoruji změny - nejedná se přímo o průjem (ve smyslu vodnaté stolice, stolice je víceméně formovaná, kompaktní, mazlavější, ale má řidší charakter. Někdy méně, někdy více. Někdy má normální tvar, jindy je úzká. Nutkání na stolici musím vyslyšet, nejde jej dost dobře zadržet. Od první impulzu prostě musím jít na WC. Krev ani hlen se ve stolici neobjevuje, zácpou (ve smyslu, že týden nejdu) netrpím. Průjem a zácpa se tedy nestřídá. Nicméně někdy jdu na stolici i 2x až 3x za den, často i v reakci na jídlo (něco sním, do půl hodiny dostanu křeče a musím jít na WC. Stolice obvykle opět užší a řídká). Kolem konečníku cítím hrbolky, myslím, že se jedná o hemeroidy, ale nekrvácí ani nebolí. Nehubnu, spíše jsem za poslední roky strašně přibrala. Je mi 28 let a trpím OAB. Zajímá mě, zda si myslíte, že můžu obavy z rakoviny konečníku a tlustého střeva zcela vypustit (u nás v rodině se neobjevuje)? Je možné brát tyto problémy jako jistý projev OAB (pokud mám OAB je možné, že trpím i na dráždivý tračník?) Jaká další vyšetření by bylo podle Vás vhodno provést (celiakie?) Díky za odpověď. Všechny výtěry z konečníku byly negativní, krevní rozbory taktéž, bez anémie. Z kolonoskopie mám hrozný strach - ráda bych se jí vyhnula. Děkuji za Vaši odpověď. Pěkný zbytek dne.

RE: Možný nádor?

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 11.10.2015 14:10

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz. Podle popisu obtíží by se nejpravděpodobněji mohlo jednat o příznaky dráždivého tračníku, jak sama píšete. Nebrala bych to jako projev hyperaktivního močového měchýře, ale spíše jako další koincidující onemocnění - dráždivý tračník. Je však třeba vyloučit organické onemocnění - doporučila bych alespoň základní krevní odběry, vyloučení celiakie alespoň krevními testy, ultrazvuk břicha atd. Kolonoskopii by se nejspíše dalo vyhnout, ale to by nejlépe posoudil Váš ošetřující lékař, který Vás osobně vyšetří.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková

RE: Možný nádor?

Vložil: Pavla Suchyňová , 27.10.2015 9:28

Zdravím, stejný problém i u mne. Lékařka gastroenteroložka v MOU Brno mi diagnostikovala chronickou UC a dráždivý tračník. Jen dost dobře nevím jak léčit a co užívat. Četla jsem, že je dobrá intoxikace organismu Swiss natural léčebnou kůrou, která obsahuje léky na parazity, čaj na hubnutí a ještě nějaký doplněk. Léčba je 1-3měsíční, samozřejmě stojí kolem 4500 kč. Tak nevím zda by ji nemohlo nahradit něco levnějšího a našeho, třeba jako doplněk stravy. Bolíval mě i konečník, průjem vyloženě nebyl, ale nucení na stolici ano.