Nádor tlustého střeva

černé tečky ve stolici

Vložil(a): Petr, 8. říjen 2015, 10:49

Dobrý den, zajímalo by mne, co mohou znamet černé tečky ve stolici, jsou vidět na toaletním papíře, vypadají jako jemně nasekaná petržel z polévky, či nahrubo namletý pepř. Čas od času to spozoruji, nevím, jestli zase nezajít k doktorovi, ale už bych vypadal jak hypochondr. Loni jsem byl po antibiotikách (k vůli podezření na boreliozu z klíštěte) na částečné kolonoskopii (mimo drobných vnějších hemeroidů nic nenalezeno) z důvodu výskytu hlenu ve stolici a bolesti v pravém boku a v místech, kde je slepák. Ty pak odezněly, i když okolo slepáku mě to sem tam pobolívá, při pravidelném pohybu to ale zmizí (prý to může být od zad, což by odpovídalo pobolívání zad cca v těch místech - mám sedavé zaměstnání). Dělali mi i sono břicha, ledvin, jater, atd. a vše v pořádku. Při průjmu bylo na stěně mísy těch teček vidět dost, ale jinak chodím pravielně po ránu, stolice hnědá a průjem mívám jednou za čas (spíš po vícero pivech). Je mi 32 a v rodině myslím nikdo rakovinu střev neměl. Pravidelně užívám k vůli refluxu jícnu helicid. Nemůže to být náhodou krev, nebo spíš nestrávené zbytky jídla?

Díky za odpověď.

RE: černé tečky ve stolici

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 11.10.2015 20:54

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz. Nejpravděpodobněji se jedná o nestrávené zbytky jídla. Krev by vypadala jinak. Pokud Vás toto trápí dlouhodobě, tak by bylo možná vhodné udělat vyšetření stolice včetně vyšetření na parazity u svého praktického lékaře.

Při přetrvávání obtíží i bolestí v pravém podbřišku by pak místo částečné kolonoskopie byla namístě kolonoskopie celková, ale pokud se jinak cítíte dobře a kromě vzhledu stolice nejsou nyní žádné další obtíže, tak to zatím asi nebude nutné.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková