Nádor tlustého střeva

krev na papíře

Vložil(a): jindra, 1. prosinec 2015, 11:11

Dobrý den, občas poslední dobou pozoruji velmi světlou krev na toal. papíře. Je to většinou jen takova malá kapička. Jendou jí bylo malinko více a konečník mě pak velmi pálil. Našel jsem tam takovou trhlinku. Ta se, myslím, zahojila, ale občas stále malinko krve vidím. V toal. míse krev nespatřuji. Někdy mám obavu, zda jsem schopen rozlišit zabarvení jídlem od krve. Možná prostě vše moc sleduji.Na první pohled, pokud bych papír nezkoumal, asi bych to neobjevil. Jím i rajčata, papriky. Průjmy nemám, zácpu také ne. Jen mám někdy po ránu řidší stolici, ale jdu pouze jednou, max. 2x denně. Bolesti břicha nemám, pouze někdy mě trápí nadýmání a trochu tlak pod pravým žebrem. Někdy mi také více kručí v břiše. Co ale nejím sladké a nepiji skoro pivo a perlivé nápoje, hodně se to zlepšilo. Nyní je mi 31 let, jsem štíhlý a sportuji. Mám se obávat rakoviny? V rodině jí nemáme. Doporučujete vyšetření, popř. mám zajít nejdříve k praktickému lékaři?

RE: krev na papíře

Vložil: jindra, 1.12.2015 11:17

Ještě bych rád dodal, že před pár měsíci jsem byl na prevenci u praktika. Prohmatáno břicho, dělány krevní rozbory a moč, renální funkce, krevní obraz, cholesterol, vše bylo optimální. Děkuji

RE: krev na papíře

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 6.12.2015 20:45

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz. Jako první doporučuji vyšetření na proktologii, kde lékař rektoskopem prohlédne konečník a anální kanál a zjistí, zda nemáte hemoroidy nebo přetrvávající řitní trhlinu, a doporučí další postup. Objednat se lze přes praktického lékaře nebo i přímo.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková