Nádor tlustého střeva

jak vypadá krev ve stolici?

Vložil(a): jindra, 3. únor 2016, 21:39

Dobrý den, smím se ještě zeptat, jak vypadá typicky krev ve stolici? Někdy mívám na papíře a ve stolici  takové červené kousky / hmotu. Myslím, že to jsou zbytky rajčat a jejich slupky, ale některé jdou částečně rozetřít a zanechávají na papíře trochu červenou stopu. Také mám dojem, že se to stává po požití tomatové omáčky. Děkuji mockrát.

RE: jak vypadá krev ve stolici?

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 21.2.2016 17:03

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz. Krev je červená tekutina, může být buď na stolici a nebo pouze na papíře. Pacienti většinou krev dobře identifikují a měla by se dát odlišit od kousků potravy.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková

RE: jak vypadá krev ve stolici?

Vložil: jindra, 21.2.2016 17:18

Děkuji Vám, pokud tedy mám někdy ve stolici červené kousky (asi to jsou rajčata a slupky či papriky)m které jdou trochu po papíře rozetřít (ale nejsou tekuté), asi to krev není? Předpokládám, že by nevypadala jako červený shluk či kousek "něčeho" a byla spíše úplně tekutá, je tomu tak? Má cenu třeba zkusit vysadit červené potraviny a pozorovat, zda to tam stále je? Děkuji!

RE: jak vypadá krev ve stolici?

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 22.2.2016 20:27

Dobrý den, 

určitě má cenu zkusit upravit složení potravy a pozorovat, co to udělá. Pokud ale budete mít pochybnosti, tak by se mohla provést alespoň rektoskopie nebo sigmoideoskopie, tj. vyšetření konečníku a koncové části tlustého střeva.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková

RE: jak vypadá krev ve stolici?

Vložil: jindra, 27.2.2016 18:39

Dobrý den, tak jsem nedávno jedl tomatovou na domácí pizze, kde byla i rajčata a na papíře byly druhý den stopy červených kousků a červené "hmoty". Ale nebyla to tekutina, difuzně ve stolici. Jen místa. Od té doby jsem nejedl nic červeného a zdá se, že tam po dovu dnech už nic takového nevidím. Takže to určitě bude ono. Kdysi jsem měl průjem a poté ze mě vyšel hlen, kde byly takové světle červené stopy (žilky) - ale přemýšlím, že to tedy také mohlo být např. od rybízového džusu, který jsem pil. Může být po průjmu zabarvený i hlen? Díky mockrát za opdověď.