Nádor tlustého střeva

Hemoroidy?

Vložil(a): mirek, 4. leden 2018, 13:55

Dobry den,

.uz dva dny mne dosti intenzivne boli konecnik (uvnitr) a to zejmena pri jeho "stazeni", "sevreni". Pokud je "uvolneny", bolest je mirnejsi. Problem zacal vicemene nahle. Jiz delsi dobu jsem mel neprijemny pocit na hraz, pocit svedeni v trislech a na zadni strane stehen. Zaroven mam pocit, ze je sverac velice stazeny, pocit, "ze tam vevnitr" neco je. V minulosti jsem mel problem s hemoroidy.ted ale zadnou krev v ani na povrchu stolice nepozoruji. Stolice je na pohled take uzsi. Jinak prujem, problem s nepravidelnym vyprazdnovenani, se stridanim prujmu a zacpy nemam.

Muze se jednat opet o hemoroidy, nebo to muze byt neco vaznejsiho?

Dekuji za odpoved.

RE: Hemoroidy?

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 5.1.2018 9:31

Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz. Může se jednat o hemoroidy, ale například také o anální trhlinu, střevní zánět a je třeba vyloučit i nádorové onemocnění.
Nejlepší by bylo buď navštívit proktologa, pokud máte ošetřujícího proktologa a již jste tam docházel - ten vyšetří anoskopem konečník a podle nálezu by Vás pak event. odeslal ke gastroenterologovi a na koloskopii, nebo Vás může praktický lékař objednat k sigmoideoskopii či koloskopii - dle Vašeho věku a dalších rizikových faktorů.
S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková