Nádor tlustého střeva

Zácpa

Vložil(a): Tomáš, 22. říjen 2018, 20:11

Dobrý den, Již delší dobu mě trápí zácpa. Snažím se jíst pravidelně a zdravě, piju myslím si dostatečně asi 2-2, 5litrů denně, jím vlákninu zkoušel jsem i probitika pomáhají ale jen na chvíli a pohybu mám v práci dost. Nic nepomáhá trvale. Přesto se nemůžu vyprázdnit někdy i několik dní. Potom je stolice tvrdá a bobkovitá. Toto trvá delší dobu někdy třeba i týdny pak je mi těžko, ale žádné bolesti nebo křeče nemám. Projímadla nepoužívám. Možná to má spojitost s tím že pracuji ve venkovním prostředí a nemám k dispozici záchod a klid. Každopádně i když jsem doma a chodím na záchod každý den pravidelně a jde to se vyprázdnit je půl stolice bobkovitá a tvrdá a půl normální a tak to je každý den víceméně Myslím že mám i hemoroidy občas najdu krev na toaletním papíru, ale na stolici žádnou. Nevím jak to upravit natrvalo do normálního stavu. Může se jednat o něco vážného? Věk 25-30.

RE: Zácpa

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 2.11.2018 11:27

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Je možné, že původ zácpy je u Vás psychogenní, pokud říkáte, že v práci nemáte toaletu k dispozici. V tomto případě, se dá pravidelné vyprazdňování postupně nacvičit. Dále je možné použít bezpečná projímadla, jako je například lactulosa, která je volně k zakoupení.

V případě nálezu krve ve stolici nebo na papíře je však vhodné navštívit lékaře a naplánovat koloskopické vyšetření, event. rektoskopii.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková


RE: Zácpa

Vložil: Tomáš, 3.11.2018 10:19

Děkuji za odpověd 

Zjistil jsem že mi pomáhaji minerální vody jako býlinska nebo vincentka které obsahují soli a minerály.Nejlepší je zaječická hořká večer před spaním a pomáhají.Snad dojde k úpravě nebo se dají používat dlouhodobě