Ostatní

vzhled stolice

Vložil(a): Veronika, 20. červenec 2010, 11:01

Dobrý den , prosim vas je mi 26 let a mela bych na vas dotaz ohledne vzhledu stolice jelikož jsem se nikdy nepozorovala tak nevim zda to je normalni ci ne , na stolici chodim pravidelne kazde rano bývá spis ridsi nez tvrdsi ale ted jsem v ni spozorovala takove kousky stolice ktere jsou jakoby zvrasčene nekdy mivaji stejnou barvu jako stolice nekdy byvaji tmavsi chci se jen zeptat zda je to normalni nebo musi byt stolice vzdy hladka? jinak zadne problemy nemam predem vam moc dekuji za odpoved jestli to je normalni ci se mam nejak znepokojovat?

RE: vzhled stolice

Vložil: Petr Vítek, 26.7.2010 0:40

Dobrý den,děkuji za dotaz. Stolice nemá obecně nějaký standardní vzhled. Ke změnám objemu či vzhledu stolice u zdravých lidí dochází především v případě změny zastoupení nestravitelných složek v potravě (především vlákniny). Pokud nemáte klinické obtíže -bolesti břicha, hubnutí, horečky, tak se nemusíte ničeho obávat.

Srdečně zdravím Petr Vítek

RE: vzhled stolice

Vložil: Veronika, 6.8.2010 7:40

Dobrý den, moc vám děkuji za odpověď co se týče mého dotazu o vzhledu stolice jsem trošku hypochondr tak se docela dost hlídám, jinak s tou stolici bych se chtěla ještě zeptat žádné klinické obtíže nemám bolest břicha , hubnutí , nebo teplota nic takového , chtěla jsem se ještě zeptat uběhlo asi 14 dní od mého dotazu když jsem pozorovala stolici tak jsem tam ty rýhované kousky třeba 2,3 dny vůbec neměla a z toho se mi tam zase objevují někdy bývají i takové vysušenější a tvrdší než normalní stolice , ale stolici jako takovou mám jak jsem psala normální tvar i barvu ale přilepí se k tomu občas takový rýhovaný proužek někdy vysušenější tak jsem jen chtěla vědět jestli to tak může občas bývat nebo se mam něčeho obávat jak jsem již psala jsem velký hypochondr a docela dost se prohlížím tak se nezlobte za můj dotaz a obavy mám malé dítě tak mám o sebe docela strach předem vám moc děkuji Veronika

RE: vzhled stolice

Vložil: Petr Vítek, 8.8.2010 13:19

Dobrý den,

jak už jsem uvedl, stolice nemá standardní vzhled a ten závisí především na tom, co jíte. Pokud nemáte obtíže nebo příměs krve ve stolici, tak bych Vám navrhoval příliš se jejím vzhledem nezabývat. Na základě Vámi uvedených dat jsem přesvědčen, že u Vás není důvod k nějakému podrobnějšímu vyšetřování a že v této souvislosti nemusíte mít o své zdraví žádné obavy.

S pozdravem Petr Vítek