Ostatní

antibiotika

Vložil(a): richard, 28. říjen 2010, 10:43

Dobrý den.Před půl rokem jsem byl kvůli pálení žáhy kompletně vyšetřen jak gastroskopicky tak kolonoskopicky kolonoskopie negativní gastroskopie stanoven reflux jícnu a předepsán controloc.Před deseti dny mi byl předepsán lék doxybene 100mg užívat co 12hodin.lék mi byl předepsán kvůli infekci močových cest..Jenže se u mne dostavily velké bolesti břich nadýmání a průjmy. toto přetrvává i nyní dva dny po doužívání tohoto antibiotika.Proto se vás chci dotázat zda výše uvedené problémy může tento lék způsobovat a jestli se vše vrátí do normálu.Piopřípadě bych přivítal kdybyjste mi poradily nějaké volně dostupné prostředky na tento problém.Velice děkuji Richard Farkaš

RE: antibiotika

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 29.10.2010 13:03

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Některá antibiotika působí také na bakterie v zažívacím traktu. Může se stát, že dojde k vyhubení "střevu prospěšných" bakterií a přemnoží se ty, které mohou způsobit průjem nebo nadýmání. Říka se tomu postantibiotický průjem. Při těchto obtížích je možné v lékarně volně zakoupit tzv. probiotika (Lactobacilus, Hylak, ...), která obsahují "střevu prospěšné" bakterie a napomohou k rychlejšímu obnovení střevní mikroflóry.  

S pozdravem, Ivana Kajzrlíková