Ostatní

hořko v ustech

Vložil(a): josef, 20. listopad 2010, 16:22

Dobrý den vážení.Poprosil bych vás o odpověd zda je možné aby lék nolpaza 40mg způsoboval hořkost v ustech nebo problémy se žlučníkem.Tento lék užívám již dva roky ale nyní mám v ustech tři dny silný pocit hořkosti v ustech a zároven trpky pocit na jazyku a bolest břicha bez teploty.Budu rád když mi pomůžete jelikož jsem se s tímto ještě nikdy nesetkal a nevím co dál.Velice děkuji za odpověd.S pozdravem Josef

RE: hořko v ustech

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 24.11.2010 19:56

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz. Je málo pravděpodobné, že by Vaše obtíže byly způsobeny preparátem Nolpaza, zvláště po 2-letém bezproblémovém užívání. Neužíval jste v poslední době nějaké další léky, například antibiotika, nebo doplňky stravy? Pokud máte také bolesti břicha, jistě by bylo vhodné doplnit ultrazvukové vyšetření břicha a rozbor krve, eventuálně další vyšetření dle nálezů a vývoje Vašich obtíží. Jestliže obtíže stále trvají, nejvhodnější bude obrátit se na Vašeho praktického lékaře nebo gastroenterologa.

S pozdravem, Ivana Kajzrlíková