Ostatní

hlen a zvláštní útvary ve stolici

Vložil(a): pavla kubáčková, 3. duben 2011, 09:50

dobrý den.v září jsem měla campilobactera a od té doby mám ve stolici zvláštní útvary.malá"vajíčka"asi 3 mm velká.světlá,lehce prasknou,stejná velikost i tvar,na jedné straně uprostřed promáčklá.campilobaktera ani parazita prý ale nemám.teď mám navíc píchání na pravé straně břicha(jak je slepé střevo),bolení v podbřišku a nohou jako při menstruaci,stolice i jinak zapáchá a  skládá se z hodně tvrdých bobků,ale vcelku propletená velkým množstvím hlenu,který je někdy až bílý.krev občas malinko,trpím hemeroidy,břicho mívám občas také nafouklé i když jsem hlady.váha nekolísá.občas se tyto problémy objeví a pak odezní.teď se to ale podstatně zhoršilo a trvá to už asi 14 dní.je mi 34 let a jsem na mateřské.můžete mi prosím poradit co to může být?děkuji.

RE: hlen a zvláštní útvary ve stolici

Vložil: Petr Vítek, 4.4.2011 0:20

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Pokusím se na něj strukturovaně odpovědět:

1. uvedené útvary ve stolici jistě nesouvisí s infekcí C.jejuni. Nejčastěji se v těchto případech jedná o nestrávené zbytky stravy, ale jistě je potřeba provést standardní parazitologické vyšetření stolice, které může zorganizovat Váš praktický lékař.

2. pokud máte bolesti břicha, nepravidlenou stolici a ve stolici se objevily i stopy krve, bude u Vás nutné provést kolonoskopické vyšetření k vyloučení zánětu či jiných onemocnění. Uvedené vyšetření vzhledem k aktuálnímu zhoršení neodkládejte a absolvujte v co nejčasnějším termínu.

Přeji dobrý výsledek vyšetření. S pozdravem Petr Vítek