Ostatní

Fundoplikace

Vložil(a): Stania, 6. červenec 2011, 14:19

Dobry den ,

 . Pred 2 lety mi delali v Irsku full fundoplication operaci . Jsem jiz rok pracovne v Singapuru a dnes jsem byla na GI endoscopii , protoze mam bolesti zaludku . Pro vysledky si pujdu za 2 tydny. Pan doktor mi dal kopii nalezu ,zarazilo me , ze pise ,viditelna fundoplikace ( partial wrap)-polovicni manzeta? .

Jsem si jista,ze operace byla totalni fundoplikace.Je mozne ze by se pulka uvolnila anebo ,ze by se pan doktor zmylil? Myslite ,ze bych ho na to mela upozornit pri pristi navsteve?

Dekuji s pozdravem Stania

RE: Fundoplikace

Vložil: Petr Vítek, 7.7.2011 11:09

 Dobrý den,děkuji za Váš dotaz, na který lze bohužel bez podrobné znalosti operačního protokolu a endoskopického nálezu obtížně jednoznačně odpovědět. Endoskopický obraz manžety po úplné fundoplikaci vypadá následovně:

http://www.kolonoskopie.cz/odborne/fundoplikace.aspx

V případě, že dojde k částečnému rozvolnění manžety může se to projevovat obtížemi pacienta - jednak bolestmi, často i recidivou původních refluxních obtíží. Rozhodně svého nynějšího lékaře na typ provedené operace upozorněte. V případě, kdy nepomůže medikamentózní léčba pak je někdy nutné přistoupit k operační revizi.

S pozdravem Petr Vítek