Ostatní

Reflux

Vložil(a): illumiantor, 15. červenec 2011, 16:24

Dobrý den, 

již delší dobu (rok) mne s přestávkami pálí žáha, beru 2 ráno a 2 večer Helicidy, které mi moc nepomáhají. V poslední době pozoruji, že mám problémy i s polykáním, resp. sousto mi dlouze jde jícnem. Míval jsem záněty žaludku hlavně v kardii. Je možné, že mám oslabený svěrač těmi chronickými záněty? Mohu se na Vás obrátit s vyšetřením, ač mám z něj obavy po velmi drastickém provedení na Fifejdách, kde to do mne lákaři "cpali" velmi násilným způsobem - bylo mi tehdy 12, od té doby jsem byl na FBS ještě  2x, chron. gastritida, Helicobacter, celiakie. V říjnu chci nastoupit na VŠ, ale ten žaludek mne nepustí nidke, prvbně to začne tím pálením žáhy, poté týdnem bolestí a tak to jde dokolečka již desátý rok. Nevím, kde se již obrátit. 

Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem


RE: Reflux

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 15.7.2011 21:53

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz. Pokud obtíže trvají i přes vysoké dávky léků a objevily se poruchy polykání, měla by být provedena gastroskopie k vyloučení komplikací refluxní nemoci. Při opakovaných zánětech jícnu může dojít například ke zúžení jícnu, které se pak dá i endoskopicky léčit.

Je třeba podstoupit další gastroskopii - dle Vaší preference buď na stávajícím pracovišti, v případě zájmu je možné objednat se do Beskydského gastrocentra - telefon na recepci je 558415365.

Vyšetření je možno provést i s podáním zklidňující látky do žíly pro lepší toleranci výkonu. V tom případě byste měl počítat s tím, že pak nebudete moci řidit auto...

S pozdravem,

Ivana Kajzrlíková