Ostatní

krev ve stolici

Vložil(a): iva, 3. leden 2012, 20:10

Dobrý den,

je mi 25 let a za posledního půl roku jsem třikrát objevila krev ve stolici v intervalu cca 2 měsíce, jasně červenou. Na internetu jsem našla několik informací, ale žádnou radu jak postupovat, pouze zkušenosti ostatníh (obvodní lékař, chirurgie, kolonoskopie). Chtěla bych se zeptat jak bych měla postupovat při řešení této situace. Je možné objednat se na kolonoskopii přímo? Pomůže mi v této situaci domácí test na okultní krvácení? Není mi příjemné obcházet několik lékařů s touto záležitostí. Může být příčinou i potravinová nesnášenlivost (v mém případě salámy, plísňové sýry, rajčata)?

Děkuji za odpověď a cennou radu

Iva

RE: krev ve stolici

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 4.1.2012 17:56

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Při nálezu krve ve stolici je indikováno kolonoskopické vyšetření. Test na okultní krvácení v tomto případě není vhodný. Nejlepší je navštívit obvodního lékaře nebo gastroenterologa, který Vás k vyšetření objedná, poučí o přípravě  a předepíše Vám roztok k přípravě.

Důvodů krve ve stolici ve Vašem věku může být více, kolonoskopické vyšetření slouží jak k určení příčiny krvácení, tak k vyloučení dalších onemocnění projevujících se krví ve stolici.

S pozdravem,

Ivana Mikoviny Kajzrlíková