Ostatní

přítomnost krve

Vložil(a): petr, 21. leden 2012, 17:53

Dobrý podvečer vážení lékaři.Mám takovýto dotaz.. Užíval jsem asi tři roky lék nolpaza 40mg na reflux jícnu.tento lék jsem před dvěma měsíci uplně vysadil jelikož jsem zcela v pohodě bez pálení žáhy Poslední dobou se mi ale stáva že když vypiji na snídaní kysaný nápoj kyšku dostaví se u mne škrábání v krku a začnu vykašlavat hleny s přítomnosti krve. u jiných mléčných výrobku tyto potíže nemám.Mohli by jste se mi pokusit říci čím je toto způsobeno.zda tím že jsem vysadil nolpazu zcela nebo to může signalizovat jiný vážný problém.Poslední gastroskopii jsem podstoupil asi před třičtvrtě rokem a vše bylo v pořádku.Předem děkuji za odpověd.s pozdravem petr zicháček 

RE: přítomnost krve

Vložil: Petr Vítek, 27.1.2012 1:06

Dobrý den,

po vysazení Nolpazy se skutečně mohou zhoršit refluxní obtíže ( jícnové - pálení žáhy, vracení kyselých šťáv do úst) a případně i mimojícnové - kašel, zhoršení astmatu).

Pokud ovšem vykašláváte hlen s příměsí krve, jedná se o poměrně závažný příznak, který k obrazu refluxní choroby jícnu nepatří. Měl byste proto vyhledat specialistu pnneumologa (plicního lékaře), potřebné zřejmě bude i vyšetření dutiny ústí otorinolaryngologem.

Přeji příznivý výsledek vyšetření a zdravím Petr Vítek