Ostatní

stolice po kolonoskopii

Vložil(a): ivana, 1. červen 2012, 13:47

Dobrý den,

je možné,aby se mi "změnila" stolice po kolonoskopii? asi před 2týdny jsem byla na kolonoskopii, pže jsem ve stolici měla hlen,trpím na zácpy a pobolívalo mě břicho. Stolici jsem měla vždy "tuhou". Od vyšetření (kt. bylo negativní, pouze jsem měla střevo dost kličkovité a "byly v něm zbytky stolice), mám stolici "řidší" a hlavně se v ní objevují žlutohnědé hleny na povrchu. Stravuji se více méně stejně, je možné, že by to mohy být třeba nějaké usazeniny ze střeva v důsledku vyšetření? pže nevím, co jiného a z čeho by to mohlo být, když vyšetření nic neprokázalo.Ale fyziologické mi to nepřijde.

Děkuji za odpověď.

Hezký den.

I.povrchu. 

RE: stolice po kolonoskopii

Vložil: Petr Vítek, 3.6.2012 20:19

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Vzhled stolice obyvkle závisí na druhu stravy a příjmu tekutin. Vzhledem k tomu, že při přípravě ke kolonoskopii se přípravným roztokem vyvolává průjem, tak může dojít i po vyšetření k přechodné změně charakteru stolice. Jinak můžete být bez obav, ve střevě nejsou možné žádné "usazeniny", k úplné obměně výstelky tlustého střeva dochází zhruba za 72 hodin. Pokud nemáte varovné příznaky - krev ve stolici, váhový úbytek apod, tak bych stolici nehodnotil jako patologickou. Jak píšete, tak kolonoskopické vyšetření bylo s normálním nálezem.

Doporučuji Vám pestrou stravu s dostatkem ovoce a zeleniny, dostatečný příjem tekutin a pravidlenou pohybovou aktivitu. Uvedená opatření mají obvykle příznivý vliv.

S pozdravem Petr Vítek