Ostatní

Krece po jidle

Vložil(a): Zuzana, 6. srpen 2012, 13:00

Dobry den, uz nekolik let mam problemy po jidle. Stane se necekane, ze neco snim, co mi drive nedelalo problemy a do pul hodiny mam obrovske krece v brise a skruntani na leve strane pod zebry. Drive prubeh byl takovy, ze po pul hodine jsem mela krece a pak prislo na radu zvraceni a pak prvne tuzzi stolice a zakonceno bylo veskere me trapeni prujmem a pak jsem mela klid. Tedka prubeh je podobny, jenom uz nezvracim, jenom mam pocit nevolnosti, ale krece v brichu pretrvavaji, ale nove jsou bolesti v zadech a dal pruheh stejny, tuha stolice a zaver prujem. Vzdy mam pocit, ze telo to jidlo ze sebe musi co nejdrive dostat ven. Byla jsem na vysetreni zaludku a na sonu a nic, jenom mi doktor rekl,ze uz nejsem nejmladsi :) (v te dobe me bylo 28). Byla jsem i na vysetreni, jestli nemam alergii na nejake potraviny a nic nebylo nalezeno. Nejhorsi je, ze nevim, kdy se mi to stane, protoze nekdy co snim,tak je v poradku a nekdy me to prozene. Nevite, co by to mohlo zpusobovat? Dekuji predem.

RE: Krece po jidle

Vložil: Petr Vítek, 30.8.2012 1:07

 Dobrý den,děkuji za Váš dotaz. Obtíže, které uvádíte se mohou vyskytovat u řady intolerancí potravin ale i například při funkční poruše střeva, která se nazývá dráživý tračník.

K vyloučení organického onemocnění by bylo vhodné vyloučit celiakii - provádí se odběrem krve a rovněž provedení kolonoskopického vyšetření.

Přeji Vám příznivý výsledek vyšetření

Petr Vítek