Ostatní

bolesti břicha

Vložil(a): Hana, 20. září 2012, 17:35

Dobrý den pane doktore, prosím poraďte. Už začátkem roku 2011 začaly průjmy. Gynekolog mě poslal na gynekologii do nemocnice s tím, že mám 6x i více prújmovitou stolici a bolesti pri vyšetření na konečník. V nemocnici určen závěr: syndrom kostrče a pánevního dna. Přeposlána na rehabilitační. Průjmy přetrvávají a letos od června mám bolesti  břicha. Pozit RA (ca) .Postupně se rozšířila bolest po celém břiše. Tlak bolest pálení pod levé žebro a bolest se šíří až do zad, ani spát na levém boku nemohu. Neustále držím dietu, kousek ryby, kuřete jen na vodě.12.září jsem podstoupila kolonoskopii. Vnitřní klidné hemeroidy. Podezření na nespecifický střevní zánět. Biopsie z rektra k vyloučení mikroskopické kolitidy. Čekat na výsledek musím 6 týdnů. Mám neustále bolesti, 10. září jsem měla už nesnesitelné bolesti, postaral se o mě pan doktor Bartoň a pan doktor Ballon v nemocnici v Hradci Králové. Velmi moc jim děkuji za pomoc a ochotu.Tak asi týden jsem na tom byla lépe a bolesti začaly znovu. Co dál prosím, mohla bych se obrátit opět na Hradeckou nemocnici? A co si myslíte o slinivce břišní, není tam prosím problém? Z celého srdce děkuji za odpověď

RE: bolesti břicha

Vložil: Petr Vítek, 23.9.2012 22:35

 Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Vaše obtíže dle uvedené anamnézy zřejmě nebudou mít původ pouze ve střevě. Vzhledem k bolestem, vylučujícím ležení na levém boku, je na prvním místě možný podíl vertebrogenních (páteřových) obtíží. Slinivka břišní se obvykle vyšetřuje na základě krevního rozboru a zobrazovací metody (UZ, CT), jejich výsledky jste neuvedla, takže se k případnému onemocnění slinivky nelze vyjádřit. Případné podezření na nespecifický střevní zánět prosím konzultujte s vyšetřujícím gastroenterologem, který má veškeré informace.

V ČR je svobodná volba lékaře ze strany nemocného, takže se určitě na lékaře z FN Hradec Králové můžete obrátit, navíc jste tam již byla ošetřena.

Přeji brzkou úlevu Vašich obtíží, které Vás jistě velice trápí.Petr Vítek


RE: bolesti břicha

Vložil: Hana, 2.10.2012 17:41

Dobrý den pane doktore,

dovezla jsem si odběry a tak co je silně vytištěno opíšu.

APC R 1.5,  FERITIN  254 , S-ANCA  slabě pozit.  typ P,   S-RF IgG 6.1,  S-RF IgA 12.2,   S-RF IgM 6,9.   

Po ukončení kolonoskopie jsem se zeptala pana doktora jednak jako kolonoskopista a dále jako gastroenterolog co mám dělat. Odpověděl já nevím, počkáme na výsledky.

Jde mi o to, že v červnu jsem začala mít bolesti břicha na levé straně, pak zjištěna pozitivita RA (ca) postupně se bolest rozšířila po celém břiše. Od začátku srpna mám neustálé bolesti břicha , především  tlak, bolest, pálení nad pupkem na celou dlaň do leva podle oblouku a to se šíří až do zad. Je to šílené, každý den stejné a já se bojím co bude další den. Pokud by to byl opravdu jen ten nespecifický střevní zánět pane doktore, tak takovýto bolesti a neustálý průjmy mě čekají navždy???. průjmy který nemají uzávěr, prostě to na mě přijde a buďto je po ruce WC nebo se pokadím.

 UZ břicha bez nálezu. Žádné jiné vyšetření.

Ale co když  se jedná o něco víc pane doktore, než jen o zánět střev?Ležím na levém boku a bolest v břiše je tak divná, jako by tam bylo něco navíc. Ležet se tak nedá. Děkuji moc, opravdu moc za radu.
RE: bolesti břicha

Vložil: Petr Vítek, 8.10.2012 2:01

 Dobrý den,děkuji za Váš dotaz. Pokud by se va Vašem případě jednalo o zánět střeva, lze diagnózu stanovit na základě endoskopie, odběru vzorků (biopsie) a laboratorních vyšetření. Obraťte se prosím na svého ošetřujícího gastroenterologa, který má uvedené výsledky k dispozici.

S pozdravem Petr Vítek