Ostatní

Hlien a stopy krvi v stolici a celiakia

Vložil(a): Pavla, 4. leden 2013, 16:16

Dobry den prajem. Prosim Vas o pomoc... Na zaklade problemov s travenim som absolvovala veela vysetreni... Diagnostikovali mi celiakiu. Dodrziavam dietu, avsak tesne pred menzesom a pocas neho mam velke problemy so stolicou. Mavam v nej a niekedy namiesto nej bledy takmer priesvitny hlien so stopami krvi. Avsak ani opakovane vysetrenie creva mi nepreukazalo iny problem. Lenze okrem hlienu mavam v tomto obdobi aj obrovske bolesti konecnika. Bola som aj u gynekolkoga, ale aj tam je vsetko v poriadku,.. Vie mi prosim niekto poradit, co este mozem urobit? Vopred dakujem.

RE: Hlien a stopy krvi v stolici a celiakia

Vložil: Petr Vítek, 14.1.2013 1:00

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Pokud je příměs krve na stolici spojena s bolestí konečníku a je vázána na určitou část Vašeho menstruačního cyklu, je pravděpodobné, že je se jedná o zdroj v perianální oblasti, nejčastěji hemorhoidy. Pokud jste měla negativní kolonoskopii, jak uvádíte, bude vhodné doplnit ještě vyšetření v proktologické ambulanci, kde je možno anální oblast nejlépe vyšetřit takzvanou anoskopií.

Léčba je lokání - čípky a masti (např. Faktu), celková - venofarmaka (Detralex), v případě větších hemorhoidů pak i lok. chirurgické ošetření.

Přeji příznivý výsledek vyšetření.

Petr Vítek