Ostatní

dlouhodobý průjem u 2,5 letého syna

Vložil(a): Marta, 3. květen 2013, 18:20

Zdravím Vás, mám starosti se synem. Od poloviny února ho trápí průjem, ve kterém se postupně objevovalo více a více hlenu. Kadil většinou 2-3x za den, ale kvalita špatná. Žádné léky nepomohly - vyzkoušeli jsme postupně enterol, uhlí, hylak forte, bifiform. Po měsíci dětská lékařka povolila na 5 dnů 3x 1/4 endiaronu. Endiaron pomohl, ovšem po vysazení trvalo jen 1 den, než se vše vrátilo zpět. Navštívili jsme i dětskou gastroenterologii, byl nám vyloučen zánět, lepek, mléko, heliko i kampylobakter, paraziti i lamblie, krevní obraz ok, sono břicha ok. Při čekání na výsledky (měsíc) jsem synovi 3 týdny  podávala přírodní lék na parazity Paranil (nově Parasic), po tomto léku z něj vyletěla spousta hlenů a po 3 týdnech užívání se zlepšil. Po vysazení byl dobrý 2 týdny - měl normální stolici bez hlenů a teď už znovu má stolici většinou půl dobrou a půl řídkou, někdy celou řídkou. Jsem už z toho zoufalá, nevím, co by mu mohlo být a jaké vyšetření mám chtít. Paní doktorka na gastru zrovna nepatří mezi snaživé. Navíc mám za 3 měsíce rodit druhé dítě, ráda bych syna do té doby dala do pořádku. Podávám mu momentálně alespoň probiotika, ale hleny se začínají objevovat znovu, kvalita stolice klesá a mně to přijde opravdu nekonečné. Navíc syn je z toho opravdu otrávený, nechce se nechat přebalit, o  zbavení ho plín nemůže být ani řeč. Na veškerá vyšetření a návštěvu lékaře už reaguje mimořádně negativně. Syn už půl roku nepřibral na váze, měří asi 92 cm a váží necelých 14 kg.

RE: dlouhodobý průjem u 2,5 letého syna

Vložil: Petr Vítek, 3.5.2013 20:24

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Vzhledem k tomu, že se jedná o problematiku dětské gastroenterologie, která je především u malých dětí výrazně odlišná od onemocnění dospělých, nemohu se k problémům Vašeho syna kvalifikovaně vyjádřit. Pokud budete stav syna konzultovat na jiném pracovišti dětské gastroenterologie, vezměte si prosím k této konzultaci veškeré výsledky  provedených vyšetření, ať předejdete jejich zbytečnému opakování.

 Přeji příznivý výsledek konzultace. S pozdravem.

Petr Vítek

RE: dlouhodobý průjem u 2,5 letého syna

Vložil: Marta, 3.5.2013 22:09

I tak děkuji za odpověď. Všechny výsledky si rozhodně vezmeme, protože vzít synovi krev nebo u něj udělal jakékoliv vyšetření je dost složité. Děkuji

Marta