Ostatní

Pocit sytosti, nevolnost

Vložil(a): Michaela, 7. červen 2013, 11:15

Dobrý den,

Před časem jsem Vám psala ohledně průjmu po každém jídle. Nyní tento problém vystřídal neustálý pocit sytosti. Za 3 týdny jsem zhubla 5 kilo, protože nedokážu normálně jíst. Sním například polovinu jablka a jsem plná, až mám kolikrát i závratě a pocit na zvracení a zvýšený tep. Nejhorší je v tomto případě také zimnice, občasná bledost a kruhy pod očima (nikdy jsem těmito problémy netrpěla). To, že bych se měla najíst, poznám tak, že se mi chce omdlít hlady, jsem slabá a kručí mi v břiše. Nyní už samozřejmě jen čekám na konec zkouškového období, abych šla k lékaři. Ráda bych ale nejdřív slyšela, o co se může jednat - značně mi to komplikuje život. Buďto je mi na zvracení nebo na omdlení. Navšívené oddělení by mělo být asi gastroenterologie, že?

Děkuji

M.

RE: Pocit sytosti, nevolnost

Vložil: Petr Vítek, 13.6.2013 6:45

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Vaše obtíže jsou dle uvedeného popisu s velkou pravděpodobností funkčního charakteru a mohou být vyvolány stresem ze zkouškového období.

Pokud budou obtíže trvat i po ukončení zkouškového období, tak ale navštivte lékaře. Můžete kontaktovat svého praktického lékaře nebo přímo gastroenterologa.

Přeji příznivý výsledek zkoušek a brzké uzdravení.

Petr Vítek