Ostatní

Řídká stolice

Vložil(a): Jana, 3. únor 2014, 19:00

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, dá se za průjem označit řídká stolice? Vyprazdňuji se jednou až dvakrát denně, ale jednou je stolice kouskovitá, jednou řídká, většinou nemá tvar válečku a není celistvá. Je toto příčina nějakého onemocnění? Děkuji.

RE: Řídká stolice

Vložil: Petr Vítek, 8.2.2014 23:02

Dobrý den,

průjem je obvykle definován jako více než 3 stolice/den. Řidší konzistence stolice bez zvýšené frekvence není průjmem ale může být naprosto normální, závisí na charakteru stravy, množství tekutin, požití nápojů s obsahem kofeinu a podobně.

S pozdravem Petr Vítek

RE: Řídká stolice

Vložil: Martin, 27.3.2015 12:11

Dobrý den, mám úplně stejný problém již rok. Většinou mám kouskovitou nažloutlou stolici s nepravidelným tvarem. Normální stolici jsem neměl opravdu rok. Často se také dostavuje bolest břicha. Snažím se jíst poslední měsíc hodně zeleniny, vypiju cca 3 litry a snažím se nejíst nic tučného a mastného a stejně nic nepomáhá. Nevíte prosím, čím by to mohlo být? Či co bych měl ještě v jídelníčku změnit?

Děkuji.

RE: Řídká stolice

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 29.3.2015 21:00

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz. Je těžké definovat normální stolici, protože její konzistence závisí na množství faktorů jako je obsah vlákniny v potravě, kvalita střevní mikroflóry, užívaná medikace, psychické rozpoložení atd.

Bolest břicha je vhodné došetřit, ale je nutné osobní vyšetření lékařem, anamnéza, základní krevní odběry, ultrazvuk břicha, event. další vyšetření pokud by byla třeba. Je těžké se k tomuto blíže vyjadřovat bez vyšetření. Obraťte se prosím na Vašeho praktického lékaře.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková