Ostatní

UC - imunosupresiva

Vložil(a): Pavla Suchyňová , 27. říjen 2015, 09:09

Prosím o radu, zda užívat imunosupresiva. V červenci roku 2015 jsem absolvovala kolono, byla negat. Stále však přetrvávají bolesti břicha po každém jídle, nucení na stolici, které je náhlé a větry, kterými jsem netrpívala. V současnosti i odchod hlenů ve stolici, nebo jen hnis a hlen, při nucení na stolici. Obtěžuje mě to v práci a to nemám sedavé zaměstnání. V roce 2008 mi byla diagnostikována UC chronická a dráždivý tračník, léčeno Prednisonem, Salofalkem, posléze krycí směsí. Nevím co užívat, abych tyto příznaky alespoň zmírnila. Jak intoxikovat organismus? Přetrvává chuť na sladké, především ráno. Málo piji, ale snažím se, mám záklopku a dál to prostě nejde! Čistou vodu nevypiji, pouze mírně perlivou, nemusí být slazená.Děkuji za zodpovězení.

RE: UC - imunosupresiva

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 30.10.2015 20:54

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz. Píšete, že Vám byla diagnostikována jak ulcerozní kolitida, tak dráždivý tračník. Těžko bez bližšího vyšetření říci, zda Vaše aktuální obtíže nyní způsobuje to či ono. Bylo by potřeba podrobnější vyšetření, výslekdy provedených endoskopií a laboratoř. Od toho by se odvíjela i léčba. Imunosupresiva by byla vhodná pokud by se jednalo o vzplanutí ulcerozní kolitidy. V případě funkčních obtíží by byla strategie léčby odlišná. Doporučuji toto probrat s Vaším ošetřujícím gastroenterologem, který má toto vše k dispozici a může Vás osobně vyšetřit.

K druhému dotazu - nějaké speciální detoxikace nejsou třeba. Střevo se stále samočistí, podpořit to můžete pestrou stravou s dostatkem vlákniny a dostatkem tekutin. Speciální drahé přípravky, které jste uváděla,  nejsou třeba.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková