Ostatní

Tm.červeno-hnědý hlen ve stolici

Vložil(a): magalier, 12. srpen 2017, 12:43

Dobrý den. Od konce července 2017 jsem zjistila,že po stolici se mi objevuje na toalet. papíře hlen tm.červeno-hnědý, někdy do oranžova. S tím menší problémy s nadýmáním, nutkáním na stolici, kdy nakonec ke stolici nedojde. Sem tam mne trošku pobolí břicho,ale jinak bez problémů, bez úbytku na váze, teplot a ostatních potíží. Navštívila jsem obvod.lékaře. Krevní odběry negativní, kultivace stolice negativní. Nasadila jsem dietu, došlo ke zlepšení,ale hlen zůstává bud na toalet. papíře nebo přímo na stolici (ta není vcelku, ale na více kusů). Jsem  objednána za 3 dny na kolonoskopii. Začala jsem jíst normálně, problémy se mi zase zhoršily. Stolice řídká, barvy světle hnědé až tmavší, stolice 1x denně (občas 1x - 2x denně). Když jsem si přečetla články na netu nebo když si na to vzpomenu, začne mne bolet břicho, mám křeče, nutkání na toaletu. Nastupují katastrofické scénáře. V období 04-06/2017 jsem podstoupila čistící bylinnou kůru, k tomu jsem dostala zánět žil v 05/2017 (denně užívám 1 tbl.Stacylu na ředění krve). Prosím o vaše vyjádření a váš názor.

Děkuji 

RE: Tm.červeno-hnědý hlen ve stolici

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 13.8.2017 14:47

Dobrý den, 

přítomnost hlenu ve stolic nemusí znamenat žádné vážné onemocnění, často provází funkční střevní poruchy. Jak jste psala, za 3 dny máte koloskopii a ta vyloučí, zda nemáte střevní zánět, polypy nebo jiná onemocnění.

Může se jednat o následek změny střevní mikroflóry po čistící bylinné kůře. Pokud bude nález na koloskopii v pořádku, tak doporučuji pokusit se o úpravy stravy, mít pestrou vyváženou stravu a vyhnout se všem extrémům, čistícím kůrám a jednostranným dietám. Psychika má na tělo také velký vliv, takže je dobré zůstat v klidu a dopředu nepřemýšlet nad katastrofickými scénáři.

Přeji příznivý výsledek vyšetření.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková