Ostatní

úbytek váhy

Vložil(a): josef, 3. prosinec 2017, 19:41

Dobrý den, prosím, chci se u Vás informovat. Vážil jsem 107 kg a neměl jsem téměř žádný pohyb. V první polovině měsíce listopadu jsem absolvoval 14 dnů zájezd, který byl spojený s velkým pohybem téměř celodenním a stravou z ryb, sýrů a zeleniny. V poslední době jsem velmi ve stresu a lékař mi předepsal Elicea. Po 14ti dnech užívání jsem zhubl 3 kg a postupně ubývám po určitých dekách. Břicho mě nebolí, stolice je pravidelná ranní, sice řidší, standardní barvy,  průjmy a teploty nemám. Prosím, může být pozvolný úbytek váhy jak popisuji důsledek 14ti denního nadměrného pohybu, na který organismus nebyl dosud zvyklý, důsledkem léku Elicea a nebo se mám obávat rakoviny? Děkuji za odpověď.

RE: úbytek váhy

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 10.12.2017 11:11

Dobrý den, 

děkuji za Váš dotaz. Na váhový úbytek může mít vliv jak změna stravy, pohybového režimu i více stresu. Bohužel se bez dalšího vyšetření nemohu vyjádřit blíže. Toto Vám spíše řekne Váš praktický lékař, který Vás dlouhodobě zná, může zjistit, zda máte nějaké další rizikové faktory nebo varovné příznaky event. onemocnění a může Vás i fyzikálně vyšetřit.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková

RE: úbytek váhy

Vložil: josef, 10.12.2017 11:35

Dobrý den a děkuji. Se svým lékařem jsem to konzultoval a naznal, že nemám nějaké jiné problémy a přešel to. Mě by zajímalo, jestli je možné, že ještě po 3 týdnech se může dostavit úbytek váhy vzhledem k fyzické námaze, lehké stravě a většího stresu. V týdnu jsem vážil 104,9 a dnes ráno 103,6 kg. Je fakt, že jsem v pátek snědl pouze kroasant, kávu a jelítko a 4 krajíce chleba a včera chleba se salámám, jitrničku a 2 krajíce chleba a večer 4 krajíce chleba s rybičkovou pomazánkou. Je možné, že ještě po zátěži před 21 dny mohu ještě nějaká ta deka ztrácet posupně dál? A k tomu ještě řeším stresové stavy a pracovní vypětí. Děkuji moc za odpověď.

RE: úbytek váhy

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 12.12.2017 11:12

Dobrý den,
úbytek váhy lze přičítat nekvalitnímu jídelníčku a většímu stresu, ale pokud by to pokračovalo dále, tak se opět na svého lékaře obraťte. Vámi popsaný jídelníček není vůbec vhodný, je třeba, aby strava byla pestřejší a obsahovala zeleninu a kvalitní potraviny.
S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková