Ostatní

změna stolice

Vložil(a): Miroslav, 12. listopad 2018, 08:22

Dobrý den,

mám trochu delší dotaz. Asi půl roku mám změnu stolice. Chodím pravidelně jednou denně, ráno.Není to klasický váleček, ale spíše kouskovitá někdy kašovitá. Začalo to když jsem navštívil homeopatku protože jsem měl problémy se žaludkem a klasická medicína nefungovala. Začal jsem užívat kuzu, nějaký japonský škrob a od té doby mám změnu stolice. Tvrdí, že je to psychika, že to ve mě cosi otevřelo a že se pročišťuji. Hned jsem to vysadil, ale konzistence stolice zústala stejná. Byl jsem u svého lékaře na výtěru, vše ok. V březnu 2017 jsem byl na gastroskopii s výsledkem funkční dyspepsie, refluxní esofagitida 1.st., chron. minimálně aktivní gastritida,H.pylori negativní, Kolonoskopie 8/2016 negativní, krev ok, jaterní testy v normě. Žaludek už je v pořádku, nic mě nebolí, nehubnu, jím normálně, snažím se jíst více zeleniny a vlákniny , užívám chlorellu( mám nazelenalou stolici) Tak nevím zda se mám obávat, nebo zajít na nějaké vyšetření, protože můj praktický lékař a gastroenterolog na mě koukají s čím k nim zase jdu když mě vlastně nic není. Ještě jsem zapomněl zmínit, žě mám vyoperovaný žlučník (polypy) 2014 a tím vlastně postupně začaly problémy se žaludkem. Děkuji vám za radu.

RE: změna stolice

Vložil: Miroslav, 12.11.2018 8:27

Dobrý den,

ještě jsem zapomněl zmíni, žě mě stále škrundá v brříše a žaludku.

Děkuji

RE: změna stolice

Vložil: Ivana Mikoviny Kajzrlíková, 13.11.2018 10:54

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Na vzhled a konzistenci stolice má vliv řada faktorů včetně stravy, léků, pohybové aktivity a celkového životního stylu. Na změně konzistence se u Vás můžou podílet jak obavy o Váš zdravotní stav, tak užívané doplňky stravy - homeopatika, chlorela.

Pokud jste pravidelně sledován lékařem, podstoupil jste gastroskopii i koloskopii, kultivace stolice je negativní a zároveň se cítíte dobře,  tak by neměl být důvod k obavám.

S pozdravem, Ivana Mikoviny Kajzrlíková