Ostatní

Časté bolesti břicha

Vložil(a): Kateřina H., 1. duben 2010, 12:48

Dobrý den,

je to zhruba půl roku, co pravidelně v měsíčních ( a někdy i častějších) intervalech objevuji krev ve stolici. K tomu se přidala bolest břicha, někdy až bodavá, většinou na pravé straně. Po doporučení lékaře jsem podstoupila kolonoskopii, při které se lékař nedostal až úplně nakonec, kvůli bolesti. Nicméně z toho, co našel mi sdělil, že se jedná o drobné vnitřní hemorrhoidy - ze zprávy vel. 4-5mm. Trochu jsem se uklidnila a vrátila se domů.

Teď je to cca 14 dní od vyšetření, znovu se mi objevila krev ve stolici a bolesti břicha stále přetrvávají, trápí mě denně. Teď již druhým dnem se mi po stolici objevil velký čirý hlen. Myslíte, že se jedná o problém spojený s hemoroidy, nebo se z toho mohl vyvinout nějaký zánět?

Moc děkuji za odpověď. Kateřina H.

RE: Časté bolesti břicha

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 3.4.2010 21:25

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Pokud se Vaše obtíže takto zhoršily, měla byste jistě vyhledat lékaře. Kromě kolonoskopického vyšetření  bude nejspíše vhodné doplnit i laboratorní vyšetření krve (zda jsou zvýšené parametry zánětu, hodnota krevního obrazu, atd.), je možné i použití dalších zobrazovaních metod jako sonografie břicha, eventuálně CT břicha dle stavu a uvážení Vašeho lékaře. Vyšetření celého tlustého střeva i koncové části tenkého střeva se dá při bolestivosti pacienta provést i za přítomnosti anesteziologa. Dle Vámi popisovaných příznaků se může jednat i o zánětlivé onemocnění. Jistě je ale nutné časně vyhledat lékaře a domluvit se s ním na dalším postupu a dalších vyšetřeních.

S pozdravem, Ivana Kajzrlíková

RE: Časté bolesti břicha

Vložil: luterova renata, 29.7.2011 6:21

DOBRY DEN.MOC VAS PROSIM O RADU.MAMINKA MA VLEKLE TRAPENI SE STREVY.JIZ V MINULOSTI BYLA NA KOLONO.BYLY JI ODSTRANENY POLYPY,JADEN ALE ZUSTAL,NESLO SE TAM DOSTAT.MELA BYT SLEDOVANA.TO SE STALO ASI PRED TREMI LETY.UZ DELSI DOBU TET MIVALA VELKOU PLYNATOST,BOLENI ASI SKRZ NI,SPATNE SE VYPRAZDNOVALA.VE STREDU27.7. PRI OHNUTI JI JAKO BY NECO PRASKLO,ZACALO JI BYT SPATNE,HODNE BOLET BRICHO,JEDNOU TAKE ZVRACELA,DOSTALA PRUJEM.PRO BOLESTI A PO PROBDELE NOCI SLA DO NEMOCNICE 28.7.NA VYSETRENI.BOHUZEL JI NEPOSLALI NA ZHLEDNUTI,NEBO KONZULTACI K LEKARI OHLEDNE STREV.JEN JI UDELALI SONO BRICHA,NIC NEVIDELI,MA ZVYSENOU SEDIMENTACI.REKLI,ZE TO JE PATER A DALI JI MAZANI NA ZADA.STALE JI BOLI BRICHO.SAMA SE OBEDNALA NA GASTROE.ALE AZ NA ZARI.DNES JE PATEK,OPET NESPALA,NEJI.MAM STRACH AT SE NECO NEZANEDBA.AT NEMA TREBA UCPANE STREVO?PROSIM VAS O ALESPON NEJAKOU RADU,JAK JI MAM POMOCT A POSTUPOVAT.MOC VAM DEKIJI ZA BRZKOU ODPOVED,MEJTE SE HEZKY LUTEROVA

RE: Časté bolesti břicha

Vložil: Petr Vítek, 2.8.2011 0:26

Dobrý den,děkuji za Váš dotaz. V této poradně bohužel nelze radit při náhlé změně stavu. Pokud se Váš stav nebo stav Vaší maminky náhle zhorší, je nutno vyhledat lékaře, nejlépe pak ošetřujícího praktického lékaře. V případě naléhavých stavů pak může být nutné i vyšetření v nemocnici.

S pozdravem a přáním brzké úzdravy

Petr Vítek