Ostatní

pálení žáhy.

Vložil(a): roman, 2. duben 2010, 15:49

Dobrý den.Před rokem mi byla při gastroskopickém vyšetření zjištěna refluxní choroba jícnu spojená s častým pálením žáhy.Gastroenterolog mi předepsal lék controloc 40mg.Lék jsem užíval pravidelně jedenkrát denně ráno půl hodiny před snídaní.Asi před čtrnácti dny jsem lék vysadil jelikož jsem se cítil zdráv a bez problému.Jenže nyní se mi vše vrátilo v ještě větší síle než na prvním začátku nemoci.Takže jsem opět začal užívat controloc ale moc se to nelepší jen velmi pozvolna v noci mne pálení žáhy budí ze spaní.Mohli by jste mi odpovědět zda to co popisuji je normální a zda se dá refluxní choroba ůplně vyléčit? Jak tak pročítám dotazy předemnou jsem trošku na pochybách.Děkuji za odpověd s pozdravem Roman Kolář.

RE: pálení žáhy.

Vložil: Ivana Kajzrlíková, 3.4.2010 22:14

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Refluxní chorobu jícnu a její symptomy ovlivňuje mnoho faktorů - například i kouření, alkohol, kořeněná jídla, sycené nápoje, práce v předklonu atd. Při obtížích lze navýšit Vámi popisovaný preparát na dávkování dvakrát denně - ráno a večer, eventuálně změnit preparát dle konzultace stavu a efektu terapie s Vašim lékařem. Dále je žádoucí dodržování všech výše zmíněných režimových opatření.

S pozdravem, Ivana Kajzrlíková

RE: pálení žáhy.

Vložil: Sara, 25.5.2010 21:38

DOBRY DEN CHCI POPROSIT O RADU MAM REFLUX JICNU LECIM SE JIZ 8let beru helicid 20docela mi to pomahalo ale 8Let v kuse a ted 4rokem mi padaji vlasy strasne moc na koznim rekli ze to muze byt lekem tak mi doktor napsalCONTROLOC